Donanım

Yeni FlashAir ile daha hızlı kablosuz aktarım

Toshiba'nın yeni nesil kablosuz LAN SDHC hafıza kartları daha yüksek aktarım hızları sunuyor.

Yeni FlashAir ile daha hızlı kablosuz aktarım

Toshiba Electronics Europe, artırılmış kapasite ve gelişmiş kablosuz işlevsellik sunan yeni nesil FlashAir™ kablosuz LAN SD kartlarını pazara sundu. Kart kapasitesini iki katına yükselten en son 16 GB FlashAir, fotoğrafların kolay ve esnek paylaşımını sağlarken, veri aktarım süresini yüzde 30 oranında azaltan hızlarda çalışır.

Dijital fotoğraf makineleri geniş çapta rağbet görüyor ve kullanıcılar arkadaşları ile fotoğraf paylaşmak ve fotoğrafları çevrimiçi depolama hizmetleri, sosyal medya ve diğer cihazlara hızlı ve kolay bir şekilde aktarmak istiyorlar. Toshiba'nın FlashAir SD kartları, SD kart içine kablosuz LAN işlevi gömerek bu ihtiyacı karşılayan ve peer-to-peer transferlerini destekleyen ilk kartlardır.

1381484102_6375alres.jpg

Kablosuz bellek kartlarında bulunan fotoğraflara ve filmlere, şimdi iTunes App Store ve GooglePlay’den indirilebilen uygulamalar ile iOS ve Android kullanan mobil cihazlardan erişilebilir.

FlashAir’e bağlanmak şimdi her zamankinden daha kolay ve ayrıca kart sahibi hangi fotoğrafları paylaşacağını ve kısıtlayacağını belirleyebilir. WLAN SD kart yetkisiz erişim engellemek için endüstriyel standartta kablosuz ağ güvenlik özellikleri içerir.

Toshiba ayrıca, FlashAir için uygulama ve hizmet geliştiricilerini desteklemek üzere "FlashAir Geliştirici İnternet Sitesi"ni (www.flashair-developers.com) kullanıma sundu. Bu sitede, Wi-Fi cihazlara FlashAir kartlarında saklanan dosyaların transferlerini etkinleştirmek için uygulama programlama arabirimi (API) bilgisi bulunmaktadır. Ayrıca uygulama geliştirmek için dersler ve örnek kodlar, geniş bir SSS listesi ve bir geliştirici forumu da sitede yer almaktadır.

Ürün Numarası

THNSW016GAA-B

Kapasite

16 GB

Firmware sürümü

F19BAW3AW2.00.01

Hız Sınıfı

Class 10

Uyumluluk Standardı

SD Hafıza Kartı Standardı Ver.4.00

Kablosuz LAN Standardı

IEEE802.11 b/g/n

Kablosuz LAN Güvenliği

WEP, TKIP, AES (WPA, WPA2)

Ürün Gereksinimleri

Cihazlar

SDHC Hafıza Kartı ile uyumlu cihazlar

İşletim Sistemi

(Konf. için)

Windows XP / Vista/ 7, Mac OS X (v.10.6.8 ve sonrası), iOS, Android

Tarayıcı

Internet Explorer ve Safari dahil olmak üzere tüm yaygın tarayıcılar

Uygulanabilir Formatlar

Çeşitli veri formatları (örneğin .Jpg, .Mpg, .raw, vb.)

Güç Besleme Gerilimi

2-7 – 3.6V

Çalışma Ortamı

Sıcaklık: -25°C - 85°C

Nem: 95%RH @ 25°C (yoğuşmasız)

 

Dış Boyutlar

32.0mm(U)×24.0mm(G)×2.1mm(K)

 

Yaklaşık Ağırlık

Yaklaşık 2 gr

*SDHC hafıza kartları yalnızca FAT32 dosya formatı ile entegre olan SDXC veya SDHC uyumlu cihazlarda kullanılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.