Donanım

Yeni iPad resim ve videoları

Apple yeni iPad'ın tanıtımını yaptı ve çok merak edilen resim ve videoları yayınlandı.

Yeni iPad resim ve videoları

Bugün San Francisco Yerba Buena Center'da Apple'ın üçüncü nesil iPad'ı tanıtıldı. Apple ayrıca bugün ios 5.1 ve yeni iLife uygulamalarını da duyurdu.

Apple yeni iPad'ı  19 mart'tan itibaren siyah ve beyaz renkleri ile piyasaya sürülecek.

Üçüncü nesil iPad'in Kalınlığı 9.4mm ağırlığı ise 680 gram. Kasa görünümü olarak çok farklılık olmasa da iPad 3, iPad 2'ye göre daha kalın ve daha ağır. İPad 3'ün en fazla dikkat çeken yanı ise Retina Display ekranı olması, 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe sahip Retina Display ekran, iPad 2'deki gibi 9.7 inç ekran.

Yeni iPad'de, hızlandırılmış Apple A5 olan A5X işlemcisi kullanılıyor. 4 çekidekli grafik işlemcisinin kullanıldığı cihaz, iPad 2 'ye göre, 4 kat daha fazla grafik performansı sunuyor.

5 megapiksel geliştirilmiş kameraya sahip ayrıca Full HD 1080p video kaydı yapabilecek ve yaptığı video kaydını, düzenleyebilecek. Yeni iPad dünyada, çektiği Full HD videoyu, düzenleyebilerek Full HD oynatabilen ilk cihazı olacak. Bu çok daha geliştirilmiş HD kamera ve iPhone 4S'deki gibi Siri ses-tanıma ve kontrol özellikleri olacak.

Yeni iPad, aynı zamanda 4G LTE bağlantısına sahip ve kişisel hotspot olarak beş cihazlara tarafından kullanılabilir.

Apple iPad 3'ün piyasaya sürülmesi ile iPad 2'nin fiyatı düştü ve 399 dolara indi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.