Donanım

Yeni iPad test edildi!

Geçtiğimiz hafta San Francisco'da Tim Cook tarafından tanıtılan yeni iPad test edildi, işte sonuçlar karşınızda!

Yeni iPad test edildi!

Apple'ın  yeni iPad serisinin San Francisco'da yapılan bir lansman ile birlikte Apple'ın CEO'su Tim Cook tarafından tanıtıldığı haberlerini sizler için sunmuştuk. Lansmandan notlara bakmak için tıklayın:

Yeni iPad lansmanda eski iPad'e göre 4 kat daha hızlı denildi, ve bir çok yönden incelemeye sunularak açıklam ardına açıklamalarla sunuldu fakat, yeni iPad'in teknik yani donanımsal özelliklerine yoğun bir şekilde değinilmemişti, 4 kat hızlı idi tamam da neye göre hızlıydı? sorusunu aklımızdan çıkartamıyoruz.

Apple'ın yeni canavarı diye tanıtılan The New iPad'ini Vietnam'daki bir forum kullanıcısı test etti. Yeni iPad'imizin test sonuçları sizler için haberimizin devamında...

1331643074_apple-ipad-3-ap.jpg

Yeni iPad bildiğiniz üzre Tim Cook'un da açıklamarıyla birlikte A5 işlemciyle değil de A5X denilen grafik destekli işlemcisiyle sunulmuştu. Tim Cook'a göre yeni işlemci bir çok işlemciden daha üst düzey bir performans sunmaktaydı. Vietnamlı forum kulanıcısının ilk test sonuçlarına ufak bir göz attığımızda iPad 2 'de kullanılan A5 işlemcisi ile, GeekBench yeni test edilen A5X işlemci arasında fazla bir fark olmadığını söleyebiliriz.

1331642719_yeni-ipad-performans1331639426.png
Yeni iPad hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de RAM miktarı idi. Kafalarda kalan soru işaretlerini hemen aydınlatıp, yeni iPad'in 1 GB RAM miktarına sahip bir bellek kullandığını hemen hatırlatalım. Bu rakam bildiğimiz üzre iPad 2'de 512 MB idi.

Tim Cook'un şaşalı sunumundan geriye kalan bu görüntü ise şimdi Apple kullanıcılarının kafasını iyiden iyiye kurcalamaya başladı, yeni iPad'in 4 kat daha hızlı olacağı soruları şimdiden akıllardan silinip yerine, bu muydu? tarzındaki sorular gelmeye başladı bile. İlerleyen günlerde netleşesen test ve donanım sonuçları ile birlikte tekrar karşınızda olacağız.

Yeni iPad'in incelendiği örnek bir video:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.