Donanım

Yeni iPad'in kalbini bu dev attırıyor!

Yeni gelen iPad'in sizleri şaşırtacak derecede ve güçlükteki bataryası bulunuyor!

Yeni iPad'in kalbini bu dev attırıyor!

Dünya'nın şüphesiz en çok kullanılan tablet bilgisayarları arasında şıklığı, tasarımı ve ergenomikliğiyle ilk sırayı yıllardır kimseye kaptırmayan iPad alıyor. Yeni iPad geçtiğimiz haftalarda San Francisco'daki bir lansmanda Tim Cook tarafından tanıtılmıştı.

1332075119_20120316104238.jpgYeni iPad ile birlikte fırtınaların eseceğini düşündüğümüz tablet bilgisayar piyayasında büyük bir hüsrana uğradık diyebiliriz. Bir zamanların yenilik öncüsü Apple cihazında büyük bir yenilik diyebileceğimiz tek bir özellik barındırıyor o da "Retina Display" teknolojisi diyebileceğimiz HDTV çözünürlüklerinden daha yüksek çözünürlükte bir ekran barındırması. Geri kalan özellikler bakımından karşılaştırdığımızda çok farklı diyebileceğimiz bir yeniliği göremiyoruz. Hepsi güçlendirilerek kullanılan yeni donanımlardan ibaret.

1332075082_adsiz.jpg

Bir de iç kısmına bakalım?

Yeni iPad dışarıdan bakıldığında ve yukarıda da bahsettiklerimize bakıldığında gerçekten olağandışı bir cihaz değilmiş gibi gözüküyor. Yeni iPad'in herkesin göremediği fakat hissettiği, kullandığı diyebileceğimiz müthiş bir yeniliği bulunuyor, evet evet BATARYA'dan bahsediyoruz. Yeni iPad'in kalbinin hiç durmadan atmasını sağlayan bu dev'den bahsediyoruz. Yeni iPad eski iPad 2'ye oranla neredeyse 2 kat daha güçlü batarya ile geliyor.  iPad 2'de mAh ölçümü ile baktığımızda 25 Wh olarak ölçülen bu rakam, yeni iPad'de 43 Wh'ye kadar ulaşıyor. Pil ömrü konusundan kullanıcılara sunduğu 4G performansı ise cabası.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.