Donanım

Yeni Mac Mini duyuruldu. İşte fiyatı ve özellikleri!

Apple'ın uzun süredir ihmal ettiği cihazlarından biri olan Mac Mini yenilendi ve güncellendi. İşte yeni bilgisayarın özellikleri ve fiyatı.

Yeni Mac Mini duyuruldu. İşte fiyatı ve özellikleri!

Uzun bir süredir adeta Apple tarafından unutulan bir cihaz olan Mac Mini, nihayet yenilendi. Apple'ın 30 Ekim etkinliğinde tanıttığı cihazlardan biri olan Mac Mini, hem donanım anlamında güncellendi hem de tasarımı daha modern çizgilere kavuştu.

Yeni Mac Mini duyuruldu. İşte fiyatı ve özellikleri!

Apple adeta uzun süredir ihmal ettiği bu cihazı sağlam donanım özellikleriyle geri getirmeye karar vermiş. Öncelikle işlemci tarafında i3, i5 ve i7 seçeneklerinin bulunduğu belirtelim. En fazla 64 GB RAM ile donatılabilen bilgisayar, aynen MacBook Air 2018'de olduğu gibi T2 güvenlik çipi sayesinde güvenlik sorunlarına çare buluyor.

Yeni Mac Mini duyuruldu. İşte fiyatı ve özellikleri! - Resim : 1

Depolama seçeneği olarak 2 TB'a kadar kapasite sunan Mac Mini, üzerinde birçok bağlantı yuvasına da sahip. Bunlar arasında Thunderbolt bağlantısı bulunuyor. Bu bağlantı sayesinde 4K ve 5K ekranlara bağlanabilen bilgisayar görüntü aktarımı yapabilecek.

Yeni Mac Mini fiyatı

8 GB RAM ve Core i3 işlemciye sahip modelinin fiyatı 799 dolar olarak açıklandığı Mac Mini bilgisayarların önümüzdeki günlerde Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.