Yeni MacBook Pro görüntülendi!

Apple'ın yarın düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı yeni MacBook Pro modeli görüntülendi. MacBook Pro yepyeni özellikleri ile büyük ses getirecek.

Yeni MacBook Pro görüntülendi!

Apple, 27 Ekim yani yarın düzenleyeceği etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak. Bu ürünlerin yeni MacBook modelleri ve yeni iPad modelleri olması bekleniyor. Bugün gelen sızıntı ise yeni MacBook modellerini lansmandan önce görme şansını bizlere sundu.

Sızıntılara göre; yeni MacBook Pro'da daha önce de tahmin edildiği gibi OLED panel yer alacak. Bu panelde MacBook Pro için kısayollar bulunacak. macOS Sierra 10.12.1 sürümü ile bu panele tahminlerimize göre; dilediğiniz kısayolu ekleyebilecek, farklı uygulamalar için paneli özelleştirebileceksiniz. 

Panelde ayrıca parmak izi okuyucusu Touch ID de yer alacak. Parmak izi okuyucusu ile Apple Pay destekli sitelerden alışveriş yapabilecek ve MacBook'un kilidini açabileceksiniz.

1477461648_cvoxixkwaaa4gab.jpg

OLED panelin gelmesi ile "ESC" tuşu artık tarih oluyor. MacBook modellerinde "ESC" tuşu yerine artık "Cancel" yer alacağa benziyor. 3.5mm kulaklık girişini tarihe gömerek büyük işler yaptığını sanan Apple, yarınki etkinlikte de "ESC" tuşunu da iptal ederek "casaret"li olduğunu savunacağa benziyor.

1477461678_cvoxixywaaam4ne.jpg