Donanım

Yeni MacBook Pro'ya iPhone 7 bağlamak kaç TL?

Apple'ın yeni MacBook Pro modelinde maalesef ki standart USB girişi yer almıyor. Peki, USB Type-C ile gelen yeni MacBook Pro'ya iPhone 7 bağlamak kaç TL'ye patlıyor?

Yeni MacBook Pro'ya iPhone 7 bağlamak kaç TL?

Apple, dün lansmanda Touch Bar ve Touch ID özellikleri ile büyük ses getiren yeni MacBook Pro modelini tanıtmıştı. Cihazın inceliği ve hızlı veri transferi için standart USB'den vazgeçerek sadece USB Type-C portlarına yer veren Apple, bu haraketi ile kendiyle çelişti.

Bir ayda mı karar verildi?

Daha 1 ay önce tanıtılan iPhone 7 modelinde USB Type-C kullanmayan Apple, sanki bir anda karar vermiş gibi yeni MacBook Pro'da sadece USB Type-C'ye vermesi, firmanın aksesuar satmayı ne kadar çok sevdiğini bir kez daha gözler önüne serdi. iPhone 7 kullanıcıları senkronizasyon ve şarj için yeni MacBook Pro'ya cihazlarını direkt bağlayamıyor.

iPhone 7'yi yeni MacBook Pro'ya bağlamanın maliyeti ise tam 79 TL. Apple Store'da satılan USB-C USB Adaptörü olmadan maalesef ki hiç bir iPhone modeli yeni MacBook Pro'ya bağlanamıyor. Bakalım Apple bu hamlesi ile nasıl bir tepki alacak?

1477650296_ekran-resmi-2016-10-28-13.24.42.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.