Donanım

Yeni nesil cihazlarınızı UHS-I hızından mahrum bırakmayın

Transcend, yeni nesil Ultra-High Speed Class 1 (UHS-I) özellikli ürün gamını yeniden yapılandırdı.

Yeni nesil cihazlarınızı UHS-I hızından mahrum bırakmayın

Dünyanın önde gelen depolama ürünleri markası Transcend Information,Inc.  (Transcend), yeni nesil Ultra-High Speed Class 1 (UHS-I) özellikli ürün gamını yeniden yapılandırdı. Hafıza kartları, SDHC ve UHS-I arabirimi destekli mobil cihazların performansını arttırıcı özelliklerinin yanısıra bilgisayar ve kart arasında da hatasız ve hızlı dosya transferine de olanak sağlıyor.

Transcend, ürünleri Premium ve Ultimate serisi olarak iki farklı segmente ayırmış. Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını hedefleyen Premium serisi ile hafıza gereksinimi yoğun mobil uygulamalar ve oyunlar için en iyi performans sunulurken, Full HD Video kaydı ve oynatılması içinde problemsiz bir çözüm oluşturulmuş. UHS-I arabiriminin tüm avantajlarını sunan kartlar dijital kamera kullanıcıları içinde fotoğraflarını bir önceki nesil teknolojiyi taşıyan kartlara gore daha hızlı ve emin şekilde kaydetme olanağı sağlıyor.

1363969466_transcend-uhs-i-series.jpg

Transcend’in Premium serisi kartlarının transfer hızı, yaklaşık 45MB/s (300X). Bu yüksek hız sayesinde özellikle dosya transferi ve kopyalama çok kısa sürelerde gerçekleşebiliyor. Premium serisi SDHC standartına uygun olarak 8-16 ve 32GB boyutlarında üretiliyor.

Transcend’in UHS-I özellikli bir diğer serisi ise Premium’dan daha da üst seviye olan ve SDHC/SDXC standartında profesyonel seviye kaliteye ihtiyaç duyanlara yönelik “Ultimate”. Bu seri hafıza kartları, özellikle günümüzün son teknoloji Full HD çekim yeteneğine sahip DSLR ve hibrit kameraları, video kameraları ile sorunsuz şekilde kullanılabiliyor. UHS-I destekli bir cihaz ile kullanıldığında bu kartlar üzerinden transfer hızı Full HD 1080p, 3D ve hatta 4K Ultra HD videoda sorunsuz çalışmasını sağlayan 90MB/s (600X)’ye ulaşabiliyor.

Kartlar 8GB’tan 64GB’a kadar değişik boyutlarda pazara sunulmuş. 64GB’lık SDXC kart ile 16 saate kadar 1080p HD kayıt (1920x1080 9Mbps H.264 AVC sıkıştırma) yapılabiliyor yada 4000’in üzerinde RAW dosyası (herbiri yaklaşık 14MB) depolanabiliyor.

Transcend’in kartları üzerinde, internetten indirebileceğiniz ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz zarar görmüş veya silinmiş dosyaları düzeltebileceğiniz RecoveRx yazılımı da kullanabiliyorsunuz. Transcend ürünlerinin limitli ömürboyu garanti ile ülkemizde satışa sunulduğunu ve popüler perakende marketlerden satın alabileceğinizi de belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.