Yeni nesil Snapdragon Premium Mobil İşlemciler

Qualcomm yeni nesil Snapdragon Premium Mobil İşlemcileri duyuruyor.

Yeni nesil Snapdragon Premium Mobil İşlemciler

Bir Qualcomm Incorporated şirketi olan Qualcomm Technologies Inc, son nesil işlemcilerin ilk örnek ürünlerini piyasaya sürüyor. Yepyeni Qualcomm Snapdragon™ 800 ve 600’ün girişi ile Qualcomm enerji verimliliğinde çıtayı yükseltiyor ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunarak bir kez daha sektöre öncülük etmeye devam ediyor.

Qualcomm’un Başkanı ve Operasyon Direktörü, Steve Mollenkopf “Mobil işlemcilerimiz daha önceki Qualcomm Snapdragon platformlarının elde ettiği büyük başarı ile en son teknolojiye sahip olan mobil cihazların tercih ettiği bir platforma dönüştü” diyerek düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Elliden fazla tasarım ödülüne sahip olan Qualcomm Snapdragon 600 ve 800’ işlemcilerin ilk ürünleri ile vizyonumuzu geliştiriyor ve mobil bilgi işlemde mükemmeliyet için standardı belirliyoruz”.

1357735881_pauljacobs2013ceskeynote.jpg

Audi Araç içi 4G LTE Kablosuz Genişbantı CES 2013’te açıklıyor

Audi AG bugün, bir Qualcomm Incorporated şirketi olan Qualcomm Technologies Inc., tarafından üretilen MDM9215’e sahip, ikinci nesil Gobi™ çoklu modlu 3G/4G LTE yonga seti ile çalışan 4G LTE kablosuz bağlantılı 2013 model Audi A3’ü Tüketici Elektroniği Show’unda (CES) Las Vegas’ta tanıttı. Saniyede 100 megabite ulaşan en yüksek veri değerleri ile A3’te yer alan gelişmiş “Audi connect” hizmetlerinin kullanıcı deneyimini dönüşüme uğratması ve araç içi Wi-Fi noktası, internet radyosu, web hizmetleri ve sokak seviyesini görsel olarak araca aktara zenginleştirilmiş navigasyon sistemleri gibi gelişmiş özellikler sunması bekleniyor.

Audi AG’nin Elektrik/Elektronikten sorumlu Baş Mühendisi Rick Hudi, konu ile ilgili olarak“Audi, CES 2012’de araç içi LTE bağlantısına dikkat çeken ilk otomobil üreticisiydi. Şimdi ise tümleşik 4G LTE bağlantılı bir ticari modeli duyuran ilk otomobil üreticisi” dedi ve şu şekilde devam etti: “Belirtmek isterim ki, LTE bağlantısını çok yakında 2013 model Audi A3’te yer alan Audi Connect hizmetlerimize tamamıyla entegre olarak sunacağız”.

1357736161_new-snapdragon-chip-imagejpeg-1.jpg

Qualcomm ile AT&T Her Şeyin İnterneti Gelişim Platformunu Destekliyor

Qualcomm Şirketi (NASDAQ: QCOMM) bugün yüzde yüz iştiraki olan Qualcomm Technologies aracılığıyla “Her Şeyin İnterneti” (Internet of Everything – IoE) gelişim platformunu tanıttı. IoE, Qualcomm Technologies’in QSC6270-Turbo yonga setine dayanıyor ve Oracle’ın Java ME Embedded 3.2’sini destekliyor. 3G için Qualcomm Technologies’in sektör lideri Gobi™ modem çözümünden faydalanan bu platform, geliştiricilerin ürün geliştirme etkinliğinin artmasını ve AT&T mobil internete bağlanan geniş bir uygulama ve cihaz yelpazesinin piyasaya sürüm süresini kısaltmayı sağlıyor. AT&T ile Qualcomm Technologies, 2013’ün ikinci çeyreğinde bu IoE gelişim platformunu geliştiricilerin hizmetine sunmayı amaçlıyor.

AT&T’nin yeni ürünler kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Penrose, “Bu IoE gelişim platformu, cihazlarını mobil internete bağlamak isteyen ekipman üreticilerinin önünde bir fırsatlar dünyası açıyor,” dedi ve ekledi: “Kablosuz bağlantı ürünleri daha işlevsel kılıyor ve bu IoE gelişim platformu, hem mevcut hem de yeni AT&T geliştiricilerin ürünlerine kablosuz özelliğini yerleştirmeyi kolaylaştırıyor.”

Qualcomm ve Paramout Pictures, ileri teknolojileri kullanan benzersiz “Star Trek into Darkness” uygulamasını duyuruyor

Viacom Inc.’in bir bölümü olan Paramount Pictures ve bir Qualcomm Inc. şirketi olan Qualcomm Labs, J.J. Abrams’ın yeni filmi üzerine kurulu “STAR TREK INTO DARKNESS” uygulamasına özel içerik ve ileri seviyede gerçek dünya oyunu deneyimi sunmak için bugün Gimbal™ bağlam farkındalığı teknolojisini kullanacağını duyurdu.

Dr. Jacobs, “Cihazların akıllı bir şekilde etrafınızda dönen dünya ile etkileşime geçtiği Qualcomm’un dijital altıncı his hayalini hayata geçiren bu uygulamada Paramount ile birlikte çalıştığımız için çok heyecanlıyız” diyerek konuşmasına şöyle devam etti: “Gimbal platformuna güç veren bu uygulama dijital ve fiziksel dünya arasında köprü oluşturarak akıllı telefonların gücünden yararlanıyor. Aynı zamanda stüdyoya filmi gerçek dünyada piyasaya sürmesini sağlıyor, eş zamanlı olarak da kullanıcıları filmin dünyasına ve hikayesine sokuyor”.