Donanım

Yeni nesil tüketici NAS’ı cihazları Buffalo'dan!

Buffalo Technology yeni nesil tüketici NAS’ı cihazlarını tanıttı.

Yeni nesil tüketici NAS’ı cihazları Buffalo'dan!

İnsanların hayatlarında oldukça büyük yer eden teknoloji verileri saklama konusunda da çeşitli seçenekler sunuyor. Depolama ve kablosuz ağ çözümlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde küresel bir lider olan Buffalo Technology, yeni tüketici NAS’ı cihazları LinkStation 400 ailesini pazara sundu.  Bu cihazlar muazzam depolama kapasitesi sunar ve 100 MB/sn’den fazla veri aktarım hızlarına imkan veren gelişmiş işlemci çekirdeğine sahiptir.

Bu NAS serisi, LinkStation 410 cihazları ve yeni nesil LinkStation 421DE NAS muhafaza cihazlarını kapsar. Bu seri, kullanıcıların çeşitli ev eğlence cihazlarındaki - oyun konsolları, PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tablet de dahil olmak üzere - medya dosyalarını tek bir merkezi konumda birleştirmelerini sağlar. Kullanıcılar ayrıca tüm iTunes koleksiyonlarını, kendi ağları üzerindeki tüm medya aygıtları ile paylaşabilirler.

Kullanım kolaylığı

Yeni LinkStation ailesi, kurulum ve yönetimde kullanıcılara rehberlik eden gelişmiş, sezgisel ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir. Kullanıcılar varsayılan açılış sayfasından sihirbazlar, açıklamalar ve grafikleri içeren sık kullanılan özelliklere bağlantıları bulabilirler; böylelikle NAS yönetimi, yaygın olarak algılandığı gibi zorlu bir mücadele olmaktan çıkmıştır.

 1377082531_ls410d.jpg

Uzaktan erişim

Bu yeni LinkStation cihazları, yüksek kullanılabilirlik düzeylerini, gelişmiş depolama kapasitesi ve çok yüksek hızda veri aktarımı ile birleştirir. Uzaktan erişim özelliği kullanıcıların 8TB’ye kadar veriye ve medya dosyalarına hareket halindeyken akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tabletlerindeki Buffalo WebAccess uygulaması ile erişmelerine olanak tanır. Tüm LinkStation 400 cihazları aynı zamanda her kullanıcı için ücretsiz bir kişisel bulut hesabı ile birlikte gelir.

LinkStation 400 serisi Android ve iOS cihazlarıından medya içeriğinin uzaktan kontrolüne ve Android cihazlarından BitTorrent’ın uzaktan kontrolüne olanak sağlar.

 1377082548_ls420d.jpg

Muhafaza seçeneği

LinkStation 400 ailesi ayrıca Buffalo’nun ilk muhafaza ürünleri olan LS421DE cihazlarını da içermektedir. Bu ürünler yeni nesil ‘Marvell ARMADA 370, 1.2GHz ARMv7’ işlemci çekirdeği ve DDR3 512MB RAM’e sahiptir. Tam donanımlı olduğu zaman cihazlar, performans için RAID 0‘da veya yedekleme çözümünün bir parçası olarak RAID 1’de yapılandırılabilir.

Yeni Muhafaza cihazlarıyla kullanıcılar, diledikleri zaman ve şekilde ağlarının kapasitesini arttırma imkanına sahipler. Tek bir sürücü yükleyerek başlayabilir ve gerektiğinde başka sürücüler ilave edebilirler.

1377082565_ls421de.jpg

LinkStation 400 serisi cihazlar 2, 4, 6 veya 8TB kapasitelerle tam donanımlı olarak mevcuttur. Chazlar tüm önemli işletim sistemleri ve çok-istemcili zamanlanmış yedeklemeler için Time Machine ile uyumludur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.