Donanım

Yeni Nexus 7 eskisini ezdi geçti!

Yeni Nexus 7 ile orjinal Nexus 7 arasındaki performans farkı ne kadar? İşte sonuçlar!

Yeni Nexus 7 eskisini ezdi geçti!

Geçtiğimiz gün tanıtılan Google’ın yeni tableti yeni Nexus 7’ye çeşitli Benchmark testleri yapıldı ve beklendiği gibi bu testlerde tablet önceki versiyona fark attı.

Google yeni tabletini düzenlediği etkinlikte tanıtırken, önceki versiyona göre daha iyi bir performans sergileyeceğini duyurmuştu. Tanıtımda önceki Nexus 7’ye göre yeni Nexus 7’nin işlemcide yüzde 80, grafik performansında ise dört kat daha iyi olacağını belirtilmişti.

1374821177_new-nexus-7-benchmark-geekbench-2.jpg

Android Police sitesi, Android 4.2 ile çalışan 2012 model Nexus 7 ileAndroid 4.3 ile çalışan 2013 model nexus 7 arasında Geekbench 2 ve Androbench gibi çeşitli testler uyguladı.

Geekbench 2'de her testte yeni Nexus 7 selefine göre tam performans sergiledi. Eski Nexus 7’nin 1344 sonucuna karşı yeni Nexus 7 2650 sonuç ile neredeyse iki kat performans sergiledi. Aynı testte yeni Nexus 7 Nexus 10’a karşıda üstünlük sağladı.

Androbench bellek testinde de yeni Nexus 7 eski versiyonu beşe katladı. Yukarıda bu sonuçların olduğu ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Nexus 10 2 ne zaman çıkar? Beklemeyip alsam mı yoksa yakın zamanda açıklarlar mı ?
Cevapla
Misafir
Benim anlamadığım her iki puanın yanında, cihaz özelliklerinin yazdığı..Nasıl oluyorda TEGRA3 yazıyor. Bu işte bir terslik var.
Cevapla
arkadas kafayi yiyecem nexus7 aldik dalga gecer gibi hemen daha iyisini cikartiyorlar biraz bekle ne olur sanki
Cevapla
arkadas kafayi yiyecem nexus7 aldik dalga gecer gibi hemen daha iyisini cikartiyorlar biraz bekle ne olur sanki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.