Donanım

Yeni Playbook tablet görüntülendi!

RIM'in üzerinde çalıştığı yeni tabletin görüntüsü yayımlandı.

Yeni Playbook tablet görüntülendi!

RIM'in üzerinde çalıştığı bir tablet görüntüsü sızdırıldı. Görüntüsü sızdırılan yeni BlackBerry tablet, 10 inç boyutunda görünüyor. Ayrıca görüntülere bakıldığı zaman yeni BlackBerry PlayBook tabletin iPad'i oldukça benzediği görülüyor.

Uzun zamandır RIM'in BlackBerry Playbook diye adlandırılan 10 inç boyutunda yeni bir tabletin modeli üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Söylentiler tabletin görüntüsünün ortaya çıkması ile gerçeğe dönüştü.

1343728441_playbook101343723689.jpg


Ayrıca, 7 inç modeli de bulunan yeni PlayBook tabletin bazı özellikleri de görüntülerle beraber belli oldu. 7 inçlik PlayBook modelinin 4G destekli olacağı söyleniyor ve ekranının da birçok Android tablet gibi 16:9 oranında olduğunu görüntülere bakılınca anlaşılıyor. Cihazın 10 inçlik modeli ise bu modelden farklı ancak tıpkı iPad gibi 4:3 ekran oranına sahip.

10 inçlik modelin iPad 2 ile hemen hemen aynı 26.82Wh pile sahip olacağı söyleniyor. Apple'ın iPad 2 modeli 25Wh pile sahip. 7 inçlik modelin pili ise 17,76Wh oranında.

Yeni çıkacak bu iki tabletinde RIM'in yeni geliştirdiği BlackBerry 10 işletim sistemi ile piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.