Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 4
Çin'in 1 numaralı TV üreticisi (dünyanın üçüncüsü) Hisense, bu sene ABD pazarına iddialı bir giriş yapıyor. Firmanın üst seviye Ultra HD LCD ekranları ise uLED adını taşıyor. SUHD ve LED gibi uLED de TV'nin türünü değil, taşıdığı teknolojileri temsil ediyor. Yerel karartma ve quantum dot bu teknolojiler arasında bulunuyor.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 5
LG'nin pazarlama takımının bizlere bir başka hediyesi olan Signature, üst seviye OLED modellerini tanımlıyor. Bunlar arasında 4K ve HDR uyumlu, Dolby Vision desteğine sahip G6 ve E6; daha "ucuz" olan B6 ve C6 var.

LG, 2016'daki tüm OLED TV'lerinin aynı görüntü kalitesini sunuyor. Bu kuralın haricinde kalan, 2015'te çıkan 55EG9100'in satışına devam edilecek.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 6
Sony'nin birkaç senedir kullandığı bu sözcük, renk üretiminde kullanılan teknolojiyi açıklamakta kullanılıyor. Triluminos adı altında hem RGB LED'ler, hem de quantum dot'lar kullanılıyor. Ancak firma, bu iki teknoloji son televizyonlarda yer almamasına rağmen Triluminos ibaresini kullanmaya devam etti.

2016'nın Triluminos TV'leri, bu işleve sahip olmayan Sony TV'lere göre daha geniş bir renk gamı sunuyor.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 7
Quantum dot'un Sharp sürümü olan Spectros, sarı piksele sahip değil.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.