Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 5
LG'nin pazarlama takımının bizlere bir başka hediyesi olan Signature, üst seviye OLED modellerini tanımlıyor. Bunlar arasında 4K ve HDR uyumlu, Dolby Vision desteğine sahip G6 ve E6; daha "ucuz" olan B6 ve C6 var.

LG, 2016'daki tüm OLED TV'lerinin aynı görüntü kalitesini sunuyor. Bu kuralın haricinde kalan, 2015'te çıkan 55EG9100'in satışına devam edilecek.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 6
Sony'nin birkaç senedir kullandığı bu sözcük, renk üretiminde kullanılan teknolojiyi açıklamakta kullanılıyor. Triluminos adı altında hem RGB LED'ler, hem de quantum dot'lar kullanılıyor. Ancak firma, bu iki teknoloji son televizyonlarda yer almamasına rağmen Triluminos ibaresini kullanmaya devam etti.

2016'nın Triluminos TV'leri, bu işleve sahip olmayan Sony TV'lere göre daha geniş bir renk gamı sunuyor.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 7
Quantum dot'un Sharp sürümü olan Spectros, sarı piksele sahip değil.
Yeni TV alanların bilmesi gereken 8 yeni TV terimi - Page 8
Quantum dot, listemizde pazarlama için oluşturulmamış ilk isim. Hatta quantum dot, gerçek bir şeyden bahsediyor. Enerji sağlandığında belirli bir ışık spektrumu oluşturan minik parçacıklara quantum dot adı veriliyor. Bu parçacıklar, geniş renk gamına sahip TV'ler üretirken kullanılıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.