Donanım

ZyXEL’den orta ve büyük ölçekli kurumlara yönelik yeni nesil güvenlik çözümü

Next-Generation USG Extreme Serisi, merkezi yönetim ve özel raporlama yetenekleri ile orta ve büyük ölçekli işletmelere rakipsiz ve fiyat/performans oranı yüksek güvenlik çözümleri sağlıyor.

ZyXEL’den orta ve büyük ölçekli kurumlara yönelik yeni nesil güvenlik çözümü

ZyXEL Unified Security Gateway ailesinin yeni üyeleri olan Extreme Serisini piyasaya sundu. Next-Generation USG ürün grubunun üyesi olan Next-Gen USG Extreme, kurumların korunma, yüksek performans ve güvenilirlik ihtiyaçlarına komple çözümler sunuyor. Yeni seri aynı zamanda ZyXEL’in çok bilinen myZyXEL.com merkezi lisanslama platformu, merkezi kayıt tutma ve analiz etme çözümü olan Vantage Report hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu özellikler sayesinde Next-Gen USG Extreme Serisi, zamandan tasarruf sağlayan ve gelecek nesil çözüm arayan kurumlar için eşsiz bir çözüm haline geliyor.

İşletmeler hızlı büyürken her gün kurumsal ağlarına çok daha fazla cihaz, uygulama,  ve bulut tabanlı servisler bağlanıyor. Artan bağlantı sayısı ile büyüyen ağ trafiğinin güvenliği IT yöneticileri için büyük önem taşıyor. Eğer efektif bir planlama yapılmaz ve ölçeklenebilir bir güvenlik altyapısı seçilmez ise, arkası kesilmeyen DDoS saldırıları, spyware ve malware güvenlik açıklarının da yolu açılmış oluyor. İşletmelerdeki bu hızlı büyümenin getirdiği network karmaşası aynı zamanda güvenlik yönetimini zorlaştırıyor ve güvenlik zafiyetlerini artırırken masrafların da artmasına neden oluyor.

Orta ve büyük ölçekli kurumlarda network güvenliğinin sağlanması ve hızla büyüyen yapının merkezi olarak yönetilebilir, verimli ve güçlü bir yeni nesil güvenlik donanımı ile kontrol edilmesi daha da büyük önem kazanıyor. ZyXEL tarafından piyasaya sunulan USG Extreme Series ürün ailesi, kendi sınıfında sahip olduğu en iyi teknolojiler ile kurumların bu ihtiyaçlarına uygun en iyi çözüm haline geliyor. Gelecek nesil üstün güvenlik teknolojilerine ek olarak yeni ürün ailesi ZyXEL’in güçlü network güvenlik analiz aracı Vantage Report ile birlikte geliyor. Vantage Report ağ yöneticilerine anlık olarak ağ izleme ve yönetme araçları sunarak, güvenlik politikaları ve bant genişliği kullanımının iş ihtiyaçlarına uygun olarak tam yerinde olduklarını denetleyebilmelerini sağlıyor. İzleme ve yönetme kabiliyetlerinin en üst seviyeye çıkması sayesinde network yöneticilerinin, merkezi konumdan tüm cihazların konfigürasyonlarını ve güvenlik politikalarını belirleyebilmeleri, daha güvenli, duyarlı ve iş odaklı IT altyapısı oluşturabilmeleri sağlanıyor. 

Next-Generation USG Extreme serisi yeni ürünler, ZyXEL’in geniş seçenekli web tabanlı destek servislerini güçlü ve esnek donanımlar ile birleştirerek firewall güvenliğini bir üst seviyeye taşıyorlar. Her bir gateway karmaşık ve derin bir anti-malware teknolojisini içerisinde barındırırken aynı zamanda detaylı sosyal ağ kontrolünü sunarak buralardan gelebilecek tehditleri yok edip çalışan verimliliğini en üst seviyeye taşıyor. Cihazların sahip olduğu çok çekirdekli işlemciler yüksek performans gerektiğinde destek olurken aynı zamanda arka planda farklı güvenlik fonksiyonlarının bir yandan çalışmaya devam edebilmesine imkân tanıyor ve network’te oluşabilecek bir dar boğaza engel oluyor. Tüm bunlarla beraber multi-WAN yük dengeleme ve devretme ile birlikte sunulan üçlü-seviye yüksek kullanılabilirlik, VPN yüksek kullanılabilirlik ve mobil geniş bant yedekleme servisleri sayesinde 7/24/365 network operasyon süresi garanti edilmiş oluyor.

1414662554_zyxelusg1100usg1900p.jpg

ZyXEL tüm ürünlerinde olduğu gibi Extreme USG serisinin tasarım ve geliştirmesinde de maksimum kullanım imkânı ve minimum yönetim karmaşası anlayışını devam ettiriyor. ZyXEL Extreme USG ürün ailesi de bu anlayış çerçevesinde merkezi cihaz ve servis kaydı, aktivasyon ve yönetim araçları sunan MyZyXEL.com servisine uyumlu olarak geliştirildi. Lisans yönetimine ek olarak ZyXEL aynı zamanda otomatik güncelleme servisi sunarak ağ içerisindeki tüm USG cihazlarının aynı imzaya sahip olmalarını sağlıyor ve tüm ağın aynı güvenlik seviyesinde korunduğunu garanti ediyor. Bu yeni nesil çözümler sayesinde müşterileri, yönettikleri ağların en iyi servisler ile korunduğundan emin olabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.