Donanım

ZyXEL'den performans tutkunlarına özel Modem/Router SBG 3300N

Evlerde internete bağlanan cihaz sayısı artarken, kablolu ve kablosuz ağ trafiğinin en verimli şekilde çalışması daha mühim hale geliyor. Şık tasarımı ile dikkat çeken ZyXEL SBG 3300N, yüksek performans arayanlara hitap ediyor. Güvenli VPN, 3G gibi sırada

ZyXEL'den performans tutkunlarına özel Modem/Router SBG 3300N

ZyXEL’in yeni nesil ADSL2+ VDSL2 Multi Wan Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi Ürünü, yüksek performans arayanlara hitap ediyor. Cihaz, güvenli VPN, 3G gibi sıradan bir modemde bulamayacağınız birçok özelliği ile dikkat çekiyor. DSL, Ethernet, fiber ve mobil geniş bant gibi esnek WAN (Geniş Alan Ağı) seçimleri sunan modem / router, yük dengesi (Load Balancing), ve VLAN (Sanal Yerel Alan Ağı) gibi birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Farklı bağlantı ihtiyaçları olan küçük işletmelere yüksek kalitede internet erişim imkânı sunan ürün, Routing, Wi-Fi, IPSec VPN performanslarıyla da iş verimliliğini artırıyor. Operasyonel etkinlik ve 20 kanal eş zamanlı VPN ile güvenli bir bağlantı olanağı sağlayan modem / router aynı zamanda 802.11n özelliği ile de yüksek performanslı kablosuz iletişim imkânı sunuyor.

1407330808_zyxel-lifestyle-sbg3300n.jpg

Son teknoloji, şık tasarım
Güçlü teknolojisinin yanında şık tasarımı ile de dikkat çeken cihaz, Multi WAN özelliği ile birden fazla WAN ara yüzüne sahip. Böylece bağlantı kesildiğinde, diğer WAN tarafından internet bağlantısının devam ettirilmesi mümkün oluyor. Güvenli bağlantıyı tek kutuda ölçeklendirilebilir şekilde sunan ürün, ADSL2+/VDSL2, Ethernet WAN, USB üzerinden 3G erişimi, yük dengeleme (Load Balancing) özellikleri ile kendini farklı kılıyor. Estetik tasarımıyla dikkat çeken cihaz, çoklu SSID desteği, SSID gizleme, WLAN izolasyonu, ziyaretçi erişimi desteği gibi özellikleri ile de göz dolduruyor.

Güçlü Güvenlik Duvarı ve Güvenli VPN

Ürünün diğer avantajları arasında, güçlü güvenlik duvarı ve güvenli VPN yer alıyor. Eş zamanlı 20 IPSec VPN desteği ile kullanıcılar, yüksek derecede güvenliğe ve internet uygulamalarında daha iyi kontrol olanağına sahip oluyorlar. SBG3300N, IPSec, PPTP ve L2TP gibi VPN ve tunneling protokollerinin tümünü destekleyen cihaz, güvenlik ve erişim uygulamaları kullanımını da mümkün kılıyor. 802.11n kablosuz ağ bağlantı standardı ile gelen modem / router veri akışını geniş bir alanda ve kesintisiz bir şekilde sağlıyor.


Güç tüketiminde cimri

Güç tüketimi konusunda son derece cimri olan cihaz, gelişmiş yönetim ve merkezi log alabilme özellikleri ile donatılmış olarak geliyor. Ürünün kablosuz zamanlama özelliği sayesinde istenilen süre içerisinde kablosuz erişimin açık olması sağlanabiliyor.1 GbE 10/100/1000 WAN Portu ve 4 GbE 10/100/1000 LAN Portu’na sahip modem / router, 300 Mbps’e kadar kablosuz veri transfer hızı desteği sunabiliyor, 32 adete kadar MAC adresi filtreleyebiliyor. Üründeki Quality of Service (QoS) özelliği ise HD video, internet erişimi ve VoIP uygulamaları gibi farklı bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamaların önceliklendirilmesini sağlayarak her zaman en kaliteli iletimin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.

IPv6 desteği ve “yeşil” tasarım

IPv6 desteği bulunan cihaz, aynı zamanda kullanıcı dostu bir ara yüzle yüksek performans sağlıyor. SBG3300N Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi, ZyXEL’in tüm diğer ürünlerinde olduğu gibi, topluma ve çevreye karşı sorumluluk anlayışının bir parçası olan yeşil tasarım özelliklerine sahip.


Çoklu kullanıcı ve yüksek performans ihtiyacı olan KOBİ seviyesindeki ofisler için ideal...
Evlerde internete bağlanan cihaz sayısı artarken, kablolu ve kablosuz ağ trafiğinin en verimli şekilde çalışması daha mühim hale geliyor. Öte yandan ağ ve internet üzerinde çalıştırılan uygulamaların ağ ve DSL hız performansıyla en yüksek hızlarda istemcilere aktarılmasında Router’ın işlem performansı büyük önem arz ediyor. ZyXEL, kullanıma sunduğu ürünü ile bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlara çözüm sunuyor.

Günümüzde KOBİ’ler, yüksek kullanıcı sayısını karşılamak, küçük ve orta işletmelerde bulunan tüm kullanıcılara internet erişimi sağlamak üzere SBG3300N gibi güvenlik ağ geçişlerine yöneliyorlar. ZyXEL, içerdiği özel uygulamalar ve hepsi bir arada ürünleri ile KOBİ’ler ve diğer tüm kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarını da en iyi şekilde ve en ekonomik şartlarda karşılayabiliyor.

ADSL2+ VDSL2 Multi WAN Kablosuz Güvenlik Ağ Geçidi’nin temel özellikleri:

Multi WAN özelliği sayesinde birden fazla WAN ara yüzü
ADLS2+/VDSL2
Ethernet WAN
USB üzerinden 3G
Yük Dengeleme (Load Balancing)
Failover, Fallback
Çoklu SSID desteği
SSID gizleme özelliği
Ziyaretçi erişimi desteği
WLAN izolasyonu
Güçlü Güvenlik Duvarı
Eşzamanlı 20 IPSec VPN
İçerik Filtreleme
Gelişmiş yönetim
Merkezi log alabilme
1GbE 10/100/1000 WAN portu
4GbE 10/100/1000 LAN portu
802.11n standardı ile 300 Mbps hız
32 adet MAC adres filtreleme
Kablosuz Zamanlama Özelliği
IPv6 Desteği QoS
IPSec VPN üzerinden PPTP, IPSec ve L2TP VPN Failover, VPN Fallback

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.