Eğitim

EBA için alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletler!

EBA uzaktan eğitim için alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletler!

EBA için alabileceğiniz en uygun fiyatlı tabletler! - Page 1

Son dönemlerde laptop yani düzüstü bilgisayar satışları ivme kazandı.

Bu arada belediyelerin ve kurumların ücretsiz bilgisayar kampanyası başvuru işlemi de mevcut. Peki ücretsiz tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? 

Ücretsiz tablet başvurusu uzaktan eğitim sürecinde, evlerinden bilgisayar ya da tableti olmayan öğrenciler için belediyeler ve bazı kurumlar tarafından alınıyor. Acun Ilıcalı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bağış kampanyasında, her bilgisayar için 3 bin TL olarak belirlenen bağış tutarı kapsamında SMS gelirleri hariç toplam 7,5 milyon TL bağış toplandı.

Evlerinde bilgisayar ya da tablet gibi iletişim araçları bulunmayan öğrenciler için çeşitli kampanyalar başlatıldı. Pandemi nedeniyle evde eğitim görmesi gereken ama bilgisayarı olmayan çocuklara yardım edebilmek amacıyla başlatılan kampanyalarla, ikinci el veya sıfır bilgisayarlar, ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiği öğrencilere ulaştırılıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bilgisayar kampanyaları ile ilgili şunları söyledi: "Türk milletinin genel bir kültürel kodu var. Herhangi bir afet, deprem sel olduğunda ya da bir ihtiyaç olduğunda hemen organize oluyorlar. Bu bizim çok güzel bir hasretimiz. Bu anlamda biz elimizden geleni yapıyoruz. Yapmakta vazifemiz. Bir yandan da ulaşamadığımız çeşitli nedenlerden dolayı durumlar oluyor. Biz bunu takdir ile izliyoruz. Ama asıl olan vazife MEB'in. Çok sayıda okul yapan, bağış yapan hayırseverimiz var. Bu bizim zaman geleneğin içerisinde sürdürdüğümüz bir şey. Şimdi de çeşitli belediyelerimiz, Konya Belediyesi 10 bin tabletten bahsetti. Bir çok kuruluş ve Kızılay'ın bir çalışması olacak. Bizim derdimiz bütün Türkiye'yi online üzerinden eğitmek değil. Bu geçici bir durum. Biz bundan kısmen faydalanacağız ilerde ama bizim asıl işimiz yüz yüze eğitim. Bu çerçevede il ve ilçe müdürlüklerimize vatandaşımızın gönüllü katkısı olacaksa tabii ki başvurabilir. Gelecek hafta başlayacak olan Kızılay'ın çalışmasına da katkı sağlayabilirler. Bunların hepsi bizim kurumlarımız."

Esenler Belediyesinden 10 bin kişiye yapılacak dağıtımlar için esenler.bel.tr resmi adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak,

•Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.
•İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.
•Esenler’de ikâmet ediyor veya Esenler’de bir okulda okuyor olmak.
•Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırmak.
•Dağıtımda öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacaktır.
•Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet tablet verilecektir.
•Talebin fazla olması durumunda bir önceki eğitim yılının başarı durumu dikkate alınacaktır.

Ancak EBA eğitimi için tablet satınalmak isteyenler için bu anlamda EBA uzaktan eğitim için 500 TL ve altına satın alabileceğiniz en iyi tabletler sizler için bir araya getirdik. Zira bu bilgisayarlar ile ders çalışabilir, oyun oynayabilir, çizim-tasarım vb programları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Not: Fiyatlar internet satış ortamı üzerinden ortalama fiyatlardır. Satış mağazalarında ise değişiklik gösterebilir.

İşte 500 TL ve altına alınabilecek en iyi tabletler;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.