Proton'un yeni şifre izleme güncellemesi sizin adınıza dark web’i tarayacak

Proton'un şifre yöneticisi Proton Pass, güvenliğe odaklanan önemli bir güncelleme aldı. Bu, kullanıcıları hesap zayıflıkları ve veri ihlalleri konusunda uyaracak olan Pass Monitor adlı yeni bir araç seti biçiminde geliyor.

Proton'un yeni şifre izleme güncellemesi sizin adınıza dark web’i tarayacak

Bu otomatik olarak gerçekleşiyor ve sistem, üçüncü taraf bir hizmetten veri sızıntısı olması durumunda çözümler konusunda kullanıcılara rehberlik ediyor. Ayrıca dark web’i de tarıyor ve Proton adreslerinin, e-posta takma adlarının ve on adede kadar özel e-posta adresinin sızdırılması ve kötü amaçlarla kullanılması durumunda insanları uyarıyor. Böyle bir durumda harekete geçebilmeniz için bir uyarı alırsınız.

Proton'un yeni şifre izleme güncellemesi sizin adınıza dark web’i tarayacak - Resim : 1

Pass Monitor, bir güncelleme gerektirebilecek zayıf veya yeniden kullanılmış parolaları işaretleyen bir parola sağlığı özelliği de içeriyor. Araç setinin etkin olmayan iki faktörlü kimlik doğrulama kısmı, 2FA seçeneği sunan çeşitli hesapları tanımlayan ek bir güvenlik katmanı. Son olarak şirket, Proton Sentinel özelliğini Pass Monitor'e getiriyor. Hizmet, hesap ele geçirme saldırılarını tespit etmek ve engellemek için yapay zeka ve insan analistlerinin bir kombinasyonunu kullanıyor.

Şifre sağlığı ve 2FA kontrolleri ücretsiz kullanıcılara açıkt ancak dark web ve Proton Sentinel'in izlenmesi yalnızca ödeme yapan üyeler için. Neyse ki Pass Plus üyelikleri şu anda yalnızca aylık 2 ABD Doları karşılığında satılıyor. Windows, Android ve iOS'ta mevcut olan bu yeni araçlar "önümüzdeki birkaç gün" içinde mevcut kullanıcılara sunulacak. Proton aslında şifre güvenliği oyununda oldukça yeni bir oyuncu çünkü şifre yöneticisi kısa süre önce birinci yaş gününü kutladı. Şirket daha çok, en iyi VPN'ler listemizin başında yer alan muhteşem VPN yazılımıyla ünlü.