Yeni mezun maaşı 15 bin TL olan meslekler hangileri? - Page 1

Üniversite tercih zamanın başladı bu dönemde sizlere Teknolojioku.com olarak geleceğin meslekleri ve yeni mezun maaşı 15.000 TL olan meslekleri araştırdık. Gelin hep beraber bu meslek dallarını inceleyelim...

Yeni mezun maaşı 15 bin TL olan meslekler hangileri? - Page 2

Avukatlık mesleği de tıpkı doktorluk mesleği gibi çok para kazandıran mesleklerden biridir. Avukatlar, 4 yıl Hukuk Fakültesinde eğitim gördükten sonra 1 yıl boyunca meslek stajı yaparlar ve ruhsat alarak mesleklerine başlarlar. Bu meslek de özel sektörde çalışabilir. Kamuda çalışan avukatların maaşı ayda 10.000 TL ile başlar. Fakat avukatların çok büyük bir bölümü kendi bürolarını kurar ve bu şekilde hizmet verir. Bu durumda maaşlar sabit kalmaz ve ayda 100.000 TL’ye kadar kazanabilirler.

Yeni mezun maaşı 15 bin TL olan meslekler hangileri? - Page 3

Pilotlar, Türkiye’de ve dünyada en yüksek maaşlara sahip kişiler olarak bilinirler. Bu meslekte de maaşlar çalışılan firmaya göre değişim göstermektedir. Pilotlar bir ay içerisinde maksimum 14 gün çalışırlar ve ayda en az 30.000 TL maaşları alırlar. Pilot olmayı düşünen kişiler, özel pilotluk eğitimi alarak, üniversitelerin pilotaj bölümünü seçerek işe başlayabilir.

Yeni mezun maaşı 15 bin TL olan meslekler hangileri? - Page 4

Günümüzde en popüler mesleklerden biri olan Yazılım Mühendisliği ya da Yazılımcılık, dünyada da hızla büyümeye devam ediyor. Özellikle teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği günümüzde yazılım işi de büyüyor. Yazılım tasarımı, geliştirme ya da bakım alanında çalışmalar yapılıyor. Bu kişiler her geçen gün genişleyen yazılım sektöründe çalışıyor ve ayda 70.000 ile 100.000 TL arasında değişen gelirler elde ediyorlar. Eğer kendi yerinizi kurarsanız daha fazla kazanabilirsiniz. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.