Lenovo üstün özellikli yeni şarj cihazını satışa sundu

Lenovo, yeni ThinkPlus 65W GaN şarj cihazını tanıttı. İki USB-C ve bir USB-A portu ile donatılan bu cihaz, hızlı ve çoklu şarj imkanı sunuyor.

Lenovo üstün özellikli yeni şarj cihazını satışa sundu

Lenovo, Çin'de yeni ThinkPlus 65W Gallium Nitride (GaN) şarj cihazını tanıttı. Bu yeni şarj cihazı, 65W şarj gücü sunarken, üç şarj portuna sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Kompakt bir tasarıma sahip olan ThinkPlus 65W GaN şarj cihazı, iki USB-C ve bir USB-A bağlantı noktasından oluşuyor.

Lenovo ThinkPlus 65W GaN şarj cihazı, iki USB-C portu üzerinden 65W şarj hızına ulaşırken, Type-A portu maksimum 22.5W şarj hızı sunuyor. Tüm portlar aynı anda kullanıldığında, iki USB-C portu toplamda 40W, USB-A portu ise 20W güç sağlıyor. Bu yeni GaN şarj cihazı, sekiz katmanlı güvenlik özelliklerine sahip. Bunlar arasında aşırı akım, aşırı voltaj, aşırı sıcaklık, kısa devre ve aşırı güç koruma gibi önlemler bulunuyor.

Lenovo üstün özellikli yeni şarj cihazını satışa sundu - Resim : 1

Lenovo üstün özellikli yeni şarj cihazını satışa sundu

Yeni Lenovo ThinkPlus şarj cihazı, daha iyi uyumluluk için birden fazla protokolü destekliyor. Bu protokoller arasında PPS, QC3 ve PD3 yer alıyor. GaN şarj cihazını ThinkPad X1 Carbon Gen 10, MacBook Air M1 ve MacBook Air M2 gibi çeşitli dizüstü bilgisayarları şarj etmek için kullanabilirsiniz. Lenovo ThinkPlus 65W şarj cihazı, performans açısından Amazon'da 39,99 dolar'a satılan Anker 735 Nano II ile benzer özelliklere sahip.

Lenovo ThinkPlus 65W GaN şarj cihazının fiyatı Çin'de 99 yuan (14 dolar) olarak belirlenmiş. Siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sunulan bu yeni şarj cihazı için Lenovo henüz küresel pazarlarda ne zaman satışa çıkacağı veya uluslararası fiyatlandırma hakkında bir bilgi paylaşmadı. Ancak, Lenovo ThinkPlus 65W GaN şarj cihazının en azından bazı denizaşırı pazarlarda da satışa sunulması bekleniyor.