Realme’nin yeni kablosuz kulaklığı sektördeki taleplere fazlasıyla cevap veriyor

Fiyat performans odaklı ürünleriyle kendi kullanıcı kitlesini yaratan Realme, yeni kulaklık modeliyle bu stratejisine devam ediyor.

Realme’nin yeni kablosuz kulaklığı sektördeki taleplere fazlasıyla cevap veriyor

Realme, Çin'de sessiz sedasız yeni GT Neo 6 modeli için rezervasyon almaya başladı. Benzer şekilde, şirket Realme Buds Air 6 ve Air 6 Pro adlı en yeni kulaklık modellerinin tam özelliklerini de web sitesinde duyurdu.

Realme Buds Air 6, şirketin "şaşırtıcı bas ve net, parlak tizler sunan" 12.4mm dinamik sürücüye sahip. Kulaklıklar ayrıca orta ve düşük frekans performansını artıran bağımsız bir biyonik arka boşluk tasarımına sahip. Yüksek sadakatli ses sunan LHDC 5.0 teknolojisi ile Hi-Res sertifikasına sahip olan bu model, ayrıca 50 dB'ye kadar gürültü engelleyebilen aktif gürültü engelleme özelliğine (ANC) sahip. Kulaklık, 4000Hz ultra geniş bant gürültü azaltma ve çevresel koşullara göre otomatik ayarlama yapan adaptif sahne bazlı gürültü engelleme teknolojileri ile donatılmış.

Realme’nin yeni kablosuz kulaklığı sektördeki taleplere fazlasıyla cevap veriyor - Resim : 1

Realme’nin yeni kablosuz kulaklığı sektördeki taleplere fazlasıyla cevap veriyor

Realme Buds Air 6, gürültü engelleme modundayken tek şarjla 6 saat pil ömrü sunuyor. Şarj kutusu ise toplamda 40 saatlik bir oynatma süresi sağlıyor ve sadece 10 dakikalık bir şarjla 7 saatlik oynatma süresi sunuyor. Ayrıca 55ms düşük gecikme modu ile oyunlar için uygun bir seçenek sunan kulaklık, Serenity Green, Titanium Sky Orange ve Purple renk seçenekleri ile geliyor.

Bir üst model olan Realme Buds Air 6 Pro ise 11mm woofer ve 6mm mikro-düzlem tweeter içeren koaksiyel çift birim tasarımına sahip. Pro modeli de Hi-Res sertifikasına sahipken, temel modeldeki LHDC'nin yerini LDAC kodeği alıyor. Air 6 ile benzer özellikler sunan Pro modeli, gürültü engelleme modundayken kulaklıklar için biraz daha yüksek, 7.5 saat pil ömrü sunuyor.

Pro modeline özel olarak, kullanıcının dinleme deneyimini daha sarmal bir hale getiren "3D mekansal ses efektleri" özelliği bulunuyor. Realme Buds Air 6 Pro, Galaxy Titanium ve Glacier Silver renk seçenekleriyle sunuluyor. Her iki modelin teknik özellikleri duyurulsa da, şirket henüz fiyatlandırma ve satışa sunulma tarihleri hakkında bilgi vermedi. Yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.