2- Yenikapı Mitingi: İstanbul Yenikapı tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Sırasıyla MHP lideri Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Akar, Meclis Başkanı Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yaptı.

3- TİB, TİB nedir: Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin ''Bu olay, sadece içeride planlanan, içeride tezgahlanan bir olay değildir. Ben açık sözlüyüm, bu olay, içeride aktörleri olan ama senaryosu dışarıda yazılan bir darbe hareketidir'' dedi. Erdoğan, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) da kapatılacağını açıkladı.

4- Nurettin Veren: FETÖ'nün eski iki numaralı ismi Nurettin Veren, " NASA, Twitter, Facebook ve Apple'a adam soktular" açıklaması ile Google'da en çok aranan isimlerden biri oldu.

5- Atalay Demirci: Komedyen Atalay Demirci, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik başlattığı soruşturma kapsamında tutuklandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.