Güncel

1 ay boyunca tüm telefon konuşmaları ücretsiz! İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, deprem bölgesindeki iletişim için operatörler ile anlaşarak tüm aramaların ücretsiz olduğunu açıkladı. İşte detaylar...

1 ay boyunca tüm telefon konuşmaları ücretsiz! İşte detaylar...

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7.6 ve 7.7 depremi tüm ülkeyi sarstı. Arama kurtarma çalışmaları halen devam ederken bölgedeki iletişim problemi için beklenen açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bugün yaptığı açıklamada konuyla ilgili GSM operatörleriyle görüştüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 12 Şubat'ta yaptığı açıklamada deprem bölgesindeki telefon konuşmalarının 1 ay boyunca ücretsiz olacağını açıkladı. Bu konuyla ilgili Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile görüştüklerini söyleyen Oktay, bu sürece destekleri için operatörlere teşekkür etti.

Zaman dayanışma zamanı

Fuat Oktay’ın açıklamasında öne çıkan diğer ifadeleri ise şu şekilde:

”Haberleşmenin sağlanmasıyla ilgili çalışmalar yapılsa da operatörlerle görüşerek bir karar aldık. GSM operatörleri Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone, depremin olduğu andan itibaren bir aylık süre için tüm görüşmeleri ücretsiz sağlayacak. Bu sürece destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Zaman dayanışma zamanı.”

”Sahada arama kurtarma amacıyla 34 bin 717 personelimiz var. Bütün güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar. Hatay’a ciddi derecede yoğunlaşmayı artırmış durumdayız. Artçı sarsıntılar devam ediyor. Belirli bir süre daha devam edeceğe benziyor. Onun için ısrarla hasarlı olan, yıkılacak olan binalardan uzak durulmasını talep ediyoruz. Hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. 230 bin binanın hasar tespit ekiplerince incelendi. Bu binalar çalışılmış durumda.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.