1 Ocak 2015 tarihinde Facebook'da neler değişecek? - Page 1

Facebook deneyiminizi üst seviyeye taşımak için yeni güncellemeler yapıyor. Reklam kontrolünü kullanıcılara veren Facebook'un yeni güncellemesi 2015'te yürürlüğe girecek.

Her gün kullandığımız Facebook uygulama ve hizmetlerine yeni bir şey ekleniyor. "Satın al" butonu aracılığıyla Facebook'tan ürünleri keşfedebilir ve satın alabilirsiniz. "Satın Al" düğmesini 2015 itibari ile test edecek olan Facebook işlemlerinizi daha kolay hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

1 Ocak 2015 tarihinde Facebook'da neler değişecek? - Page 2

Gizlilik Temel Bilgiler butonu ile artık internaktif olarak bilgi sahibi olabileceksiniz.

Veri ilkesini kullanıcılarına daha iyi anlatmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyor. Aldığım bildirimde Facebook reklam kontrolünün artık tamamen elimizde olacağı sözünü veriyor.

1 Ocak 2015 tarihinde Facebook'da neler değişecek? - Page 3

Facebook, reklam türlerini kontrol edememekten şikayetçi olan kullanıcıların bu görüşünü dikkate alıp bu güncelleme yaptı.

Artık reklam türlerini kontrol etmek sizin elinizde. Facebook'a erişmek için birden fazla cihaz kullanıyor olsanız da reklamları hesabınızdan durdurduktan sonra istemediğiniz sürece internette reklam görmeyeceksiniz.

1 Ocak 2015 tarihinde Facebook'da neler değişecek? - Page 4

Madde madde neler değişti... İşte Facebook'un gönderdiği açıklamadan başlıklar...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.