Güncel

1 Şanslı okurumuz için haftanın Hediyesi A'dan Z'ye CSS kitabı!

HTML5, CSS2, CSS3 Kılavuzu – CSS3 Animasyonları ve Geçiş Efektleri – Animasyon, Transform, Transition, Keyframes

1 Şanslı okurumuz için haftanın Hediyesi A'dan Z'ye CSS kitabı!

TeknolojiOku ile hediye şenliği devam ediyor, her hafta bir Teknoloji kitabını siz değerli takipçilerimize hediye ediyoruz. Dijitalleşen dünyada kitaplara olan önem günden güne azalırken, siz değerli takipçilerimiz için hem eğlenceli olan hem de öğreten kitap dağıtımlarına başladık.
1388496709_1422444626661080724056721745692n.jpg

Belirlenen saatler arasında Facebook üzerinden soracağımız soruya istediğimiz sırada doğru cevap veren kullanıcılarımıza A'dan Z'ye CSS kitabı hediye edeceğiz.  Seçkin Yayınları'nın sponsorluğunda düzenlediğimiz bu etkinliklerle birlikte siz değerli kullanıcılarımızın hobi ve ilgi odaklarını değiştireceğine inanıyoruz.

Bugün Saat 22.00'da sizler için Facebook üzerinden soracağımız soruya doğru cevap veren 1 şanslı takipçimize aşağıda tanıtacağımız kitabı hediye edeceğiz. 

A'dan Z'ye CSS kitabının 4. baskısı HTML5 ve CSS3 ile gelen çok önemli yenilikleri kapsamlı olarak anlatmaktadır. Kitap, CSS’ye yeni başlayan ve kendisini bu konuda yetiştirmek ve ilerletmek isteyen Ön Yüz Geliştiriciler (Front End Developer) için iyi bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Kitapta konular, yerine göre çizim, grafik, şema gibi görsel unsurlarla tanımlanmışve her konunun içinde anlatılan özellik ve metotlara ait uygulama örnekleri verilmiştir.

1390381002_9789750223501.jpg

Piyasada CSS3 ile Animasyon uygulamaları yapabilecek geliştiriciler çok az ve bu konuda çok büyük bir boşluk bulunmakta. Kitap geleceğin Animasyon teknikleri ile uygulama geliştirmenizi sağlamaya dönük hazırlanmıştır HTML5 ile gelen Web Storage (Web Depolama), Session Storage (Oturum Depolama), Local Storage (Yerel Depolama), Web SQL Database, WebSocket API, Server Sent Events, postMessage, Web Workers (Web İşçileri), Message Channel ve Geolocation gibi yenilikler detaylı olarak anlatılmış ve konunun daha iyi anlaşılması için örnek uygulamalara yer verilmiştir. 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

- W3C Standartları (HTML5, CSS3)

-Cascading Style Sheets (CSS)

-HTML 5 ile Gelen Yeni Standartlar

-HTML5 ile Ara Yüz Tasarımı ve Sunumu

-CSS2, CSS3 Seçicileri ve Sınıfları

-CSS3 ile Yeni Nesil İçerik Sunum Teknikleri

-CSS3 Animasyonları ve Geçiş Efektleri

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.