Güncel

10 Adımda E-TİCARET kitabı ve eğitim seti çıktı

İnteraktif Eğitim DVD hediye Oku, İzle, Dinle, Öğren!


Türkiye’de hızla büyüyen sanal mağazacılık sektörü ülke bütçesinde büyük bir pay oluşturmaktadır. Sanal mağazacılığın girmediği hemen hemen hiç bir sektör kalmamıştır. Durum böyle olunca internetten ürünlerini satmak isteyen bireysel ya da kurumsal firmalar hem görsel olarak hem de sorunsuz işleyen bir site ihtiyacı duymaktadır.

KODLAB Yayıncılık'tan çıkan bu kitap, hem tasarım hem programlama yaparak, nasıl bir site yapılacağını başından sonuna kadar göstermektedir. Ayrıca kitabın yanında İNTERAKTİF EĞİTİM DVD'si ÜCRETSİZ olarak verilmektedir. Bu eğitim seti ile birlikte siz de kendi sitenizi yapacak ve ticaretinize yeni bir gelir kapısı açacaksınız.

Bir web projesinin tasarım aşamasından projenin yayınlama sürecine kadar olan adımları işleyen bu kitap ile birlikte, günümüzün son teknikleri ile örnek proje olarak bir e-ticaret sitesi uygulaması geliştirilmiştir.Öncelikle projede kullanılan Framework, teknoloji ve araçlar tanıtılarak, ardından PhotoShop programı ile projemizin tasarımına geçilmiştir.

1332579477_untitled-3-copy.jpg

Yazılım aşamasına geçmeden önce e-ticaret senaryoları incelenmiş ve sitenin hazırlanması sürecinde yapılacak işler belirlenmiştir. SQL Server ile veritabanı modeli oluşturup, Visual Studio kullanarak C.NET ile uygulaması geliştirilecektir.

Ayrıca Ajax teknolojisinden yararlanıp arayüz oluşturulması, HTML ile birlikte CSS3, JQuery, JQuery UI ve ihtiyaçları karşılayacak hazır JavaScript sınıflarından da faydalanılmıştır. Ayrıca veritabanı işlemlerinde Enterprise Library Data Access Application Block kullanarak işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.Proje, Katmanlı Mimari ve Nesne Yönelimli Programlama mantığı ile geliştirilmiştir. Kitabın bir e-ticaret uygulaması nasıl geliştirilir şeklinde değil de; sıfırdan bir web projesi nasıl geliştirilir bakışı ile kullanılması, daha fazla verim vermektedir.

Kitap içeriği incelenecek olursa; öncelikle kullanılacak terimler, teknolojiler ve araçlar hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Tasarım işlemleri detaylı olarak anlatıldıktan sonra, e-ticaret uygulaması içerisinde gerçekleşecek kullanıcı, üye ve yönetici senaryolarından bahsedilmektedir. Katmanlı Mimari yapısı gereği öncelikle Çekirdek ve Log yapısının mantığı inceleyip, en alt katman olan bu iki proje kodlanmaktadır.

Veritabanı işlemleri ile SQL Server’da veritabanı ve tablo oluşturma konuları incelenip, site kodları yazılmadan önce tasarımın e-ticaret uygulamasına aktarılması gösterilmektedir. E-ticaret uygulamasının yönetim paneli kodlanıp sipariş işlemlerini gerçekleştirilmektedir. Projeye ait kodları sunucuya taşınma işlemleri de inceldikten sonra, son olarak SEO üzerine dikkat edilmesi gereken durumlar anlatılacaktır.

Kitabı Satın Almak İçin;

hepsiburada.com
kitapturk.com

Ayrıca kitapta yer alan konu başlıklarını görmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Soru ve sorunlarınız için ise Mehmet Emrullah'ın kişisel web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Allah c.c. muvaffak etsin. Güzel bir yazar kardeşimiz. Kitapları ve Eserleri gibi Temiz bir İnsan geçmiş ve bu eseri hepsi başarı örneği olmuştur. Devamını Allahtan dilerim...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.