Güncel

10 ayda 50 milyon ziyaretçi kazandı

Oldukça başarılı bir yıl geçiren mikroblog sitesi Tumblr, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. ABD'de en çok ziyaret edilen ilk 10 sitenin arasına girdiğini iddia eden Tumblr, küresel alandaki ziyaretçi sayısını 170 milyona çıkardı. Tw

10 ayda 50 milyon ziyaretçi kazandı

En popüler sosyal ağlardan biri olan Tumblr, yayımlanan bir araştırmaya göre küresel alandaki ziyaretçi sayısını neredeyse 170 milyona çıkardı. ABD merkezli web analiz şirketi Quantcast’in yayımladığı rapora göre, Tumblr’a son 30 gün içinde 168 milyon kişi girdi.

Sosyal medya ağı, böylece Ocak 2012’de 120 milyon olan ziyaretçi sayısını 10 ay içinde neredeyse 50 milyon artırmayı başardı.

SlashGear, Quantcast’in elde ettiği rakamın, sitelerin sayfalarına yerleştirilen (embed) kodlara dayandığını belirtti. Bu durumda, comScrore gibi diğer araştırma şirketlerinin, internet siteleri üzerinde yapacağı benzer araştırmalarda büyüklük ve büyüme hızını farklı değerlendirebileceğine dikkat çekildi.

1354288231_1.jpg

TWITTER BÜYÜMEYİ KESMEDİ


Bir mikroblog sitesi olmasına rağmen kullanıcıların daha çok fotoğraf paylaşımı üzerinden paylaşım yaptığı Tumblr, 6 Kasım’da yapılan ABD başkanlık seçimlerinde oynadığı rolle ne kadar etkili olduğunu göstermişti. Milyonlarca ABD’li paylaştıkları video, fotoğraf ve yorumlarla seçim tartışması yapmıştı.

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi Twitter, kullanıcılarının Tumblr’daki arkadaşlarını bulmalarını bloke etmişti. Tumblr, Twitter’ın bu hamlesine rağmen büyümeyi sürdürdü ve son dört yılda her ay ziyaretçi sayısını artırma alışkanlığından vazgeçmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.