Kadınların bir masadan bile daha değersiz olduğu Suudi Arabistan'da eğer yanında bir erkek yoksa araba ile trafiğe çıkmaları yasak. Dünyanın en gerizekalıca yasaklarında biri olsa da 2015 yılında bunun kaldırılacağı söylenmekte. Petrolleri olan lakin akılları ve vicdanları çöldeki kum tanesi kadar olmayan araplar umarım bu saçmalığı hemen son verirler.

Amerika'nın bir eyaleti olan Oklahoma'da akşam saat 7'den sonra küvetin içinde eşek uyutmak yasak(!) Eve eşek sokmayı yasaklarsanız anlarım da küvette uyuyan bir eşeğin olmasını yasaklamak nedir?
Niye küvette? Niye saat 7'den sonra? Niye eşek? Kafamda deli sorular...

Sumo güreşinin anavatanı Japonya'da böyle bir cezanın olması hayli ironik değil mi? Eğer; erkeklerde 91, kadınlarda 81 cm'den daha geniş bir beliniz var ise cezayı yersiniz. hukuken var olan bu kural uygulanıyor mu? Pek sanmıyoruz...

İnsanların genelde ağzını meşgul tutmak, stres, sigarayı bırakmak gibi sebepler ile sakız çiğnerler fakat Singapur'da iseniz bunu iki kere düşünün! Sadece nikotin sakızı çiğnemek -o da reçete ile- serbest. Eğer bir reçeteniz yoksa ve sakız çiğniyorsanız bunun cezası 500 dolar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.