Güncel

1.15 milyar Facebook profil resmi aynı karede toplandı!

Bir kareye en fazla ne kadar resim sığdırabilirsiniz? İşte sınırları zorlayan o kare!

1.15 milyar Facebook profil resmi aynı karede toplandı!

The Faces of Facebook adında bir uygulama ile birlikte 1.15 milyar adet Facebook hesabının profil resmi aynı karede toplandı. Fikir babası ve yapımcısı olarak ABD’li yazılımcı Natalia Rojas ismini gördüğümüz uygulama ile birlikte hayalinize sığmayacak sayıdaki Facebook profil resmi aynı karede toplandı.

Faces of Facebook uygulamasıyla birlikte toplanan 1.15 milyar Facebook profilinin tek tek incelenebilmesinin mümkün olduğunu, bu profil resimlerinin birebir gerçeği yansıttığını iddia etti. Bu iddiayı gündeme getirirken dikkat çektiği başka bir konu ise bütün incelemelerin 36 yıl, 5 ay, 9 gün ve 6 saat süreceği oldu.

1380631492_1301001face.hlarge.jpg

Bu dev anıda siz de yer almak istiyorsanız Facebook üzerinden uygulamaya erişmeniz mümkün. Uygulamaya eriştikten sonra profil resminiz o karenin içine yerleşecek. Her kullanıcı için ayrı bir numara veren sistem, sizin resiminizi otomatik olarak ekleyecektir. Arkadaşlarınızı da rahatlıkla bulabileceğiniz uygulama ile birlikte hesapların Facebook’a katılma tarihine bakılarak kronolojik bir sıralama oluşturuluyor. Uygulama şimdiden milyonlarca kullanıcının beğenisini aldı. 

Uygulamaya web üzerinden hemen erişip, milyonlarca kullanıcıya anlık olarak ulaşabilirsiniz. Uygulamaya olan talebin çok aşırı olduğunu da belirtmek isteriz. Saniyede 50 kişinin katıldığı uygulamaya erişmek için tıklayın: http://app.thefacesoffacebook.com/

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.