Güncel

17 yaşındaki kız nasıl tecavüze uğradığını anlattı! Sürpriz sonlu!

Tecavüze uğradığını ve ölüm tehditleri aldığını iddia eden Duygu isimli hesabın sahibinin, Ramazan U. adında bir erkeğe ait olduğu ortaya çıktı.

17 yaşındaki kız nasıl tecavüze uğradığını anlattı! Sürpriz sonlu!

Geçtiğimiz dönemde  Twitter'da bir olay gündeme oturdu. Ecem Güçlük adıyla açılan bir hesap tecavüze uğradığını ve ölüm tehditleri aldığını yazdı. Sosyal medyada oldukça tepki toplayan olayla ilgili değişik bir detay meydana gelmişti. Söz konusu kullanıcı '3 yıl önce evine giderken 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını' iddia etmesi sosyal medya gündemine oturmuştu. Daha sonra bu isimde herhangi bir kadına ait herhangi bir davanın olmadığı ortaya çıktı. Ayrıca herhangi bir kriminal vakanın bulunmadığı da tespit edildi.

Bu olayın ardından benzer bir olay daha yaşandı. Ensohaber'de yer alan olaya göre Twitter üzerinden yaşadığı tecavüz ve ölüm tehditlerini anlatan başka bir hesap daha sahte çıktı.

Twitter'da tecavüze uğradığını anlatan hesap sahibi erkek çıktı

17 yaşındaki kız nasıl tecavüze uğradığını anlattı! Sürpriz sonlu! - Resim : 1

17 yaşındaki kız nasıl tecavüze uğradığını anlattı! Sürpriz sonlu! - Resim : 2

Geçtiğimiz günlerde Twitter'da, Duygu isimli bir kullanıcı da benzer tecrübelerinden söz etti. Duygu isimli kullanıcı iki ay önce tecavüze uğradığını anlattı. Ardından ölümle tehdit edildiği için ne yapacağını bilmediğini belirtti. Twitter'dan yardım çağrısında bulunan hesap fazlasıyla ilgi topladı.

Ancak işler farklı bir yola doğru evrildi. Ecem Güçlük olayında olduğu gibi Duygu isimli kullanıcının da sahte hesap olduğu ortaya çıktı. Hesabın sahibi aslında Van'da yaşayan Ramazan U. adındaki 1999 doğumlu bir erkeğe aitmiş. Ramazan U.'nun başka bir kadına ait fotoğrafları izinsiz olarak kullanması ve provoke edici paylaşımlar yapması sebebiyle hakkında işlem başlatıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.