1'i Rus 3 girişimcinin yaptığı ters ev - Page 1

Türk ortaklar Kaan Karahan ve Görkem Cantürk ile Rus ortak Tanya Makarova'nın projesinin, normal bir evin 2 katı maliyetle yaşama geçirildiği belirtildi. Yılda 200 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen ters eve giriş ücreti 15 lira olarak belirlendi. Ters ev, her gün 09.00-20.00 saatleri arasında geziliyor.

1'i Rus 3 girişimcinin yaptığı ters ev - Page 2

Projenin ortaklarından Kaan Karahan, "Rusya'daki bir arkadaşımız 'Antalya'da her şey var ters ev yok' diyerek bize böyle bir ev yapmayı teklif etti. 1 yıllık çalışmadan sonra bu projeyi gerçekleştirdik. Arkadan verilmiş 25 derecelik açı, evin girişinde baş dönmesi yaşanıyor. Bu evde tavan ve çatı yerde, yerde olması gerekenler ise havada" dedi.

1'i Rus 3 girişimcinin yaptığı ters ev - Page 3

Ters ev projesine gelecek yıl çocuk odası da ekleyeceklerini belirten Karahan, "Konuklarımız burada fotoğraf çektirip unutamayacakları bir ziyaret gerçekleştirecek. Çektirdikleri fotoğrafları 180 derece çevirdiklerinde eşyalar olması gereken yerde görünürken, kendileri ise tavanda asılıymış gibi oluyor. Türkiye'de sadece Antalya'da olan ters evi gelecekte İstanbul, Ankara ve İzmir'de de açmayı planlıyoruz" dedi.

1'i Rus 3 girişimcinin yaptığı ters ev - Page 4

Karahan, mutfak ve yatak odası eşyalarını uygulama aşamasında çok zorlandıklarını söyledi. Asıl mesleği tıp doktorluğu olan ters evin ortaklarından Rus girişimci Tanya Makarova ise insanların eve girince başının döndüğünü söyledi. Makarova, "Türkiye'de her şey var ama ters ev yoktu. Bunu biz yaptık" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.