Güncel

2 milyon Vodafone müşterisinin bilgisi çalındı!

Vodafone Almanya, yapılan açıklamada yaklaşık 2 milyon müşterisinin hesap numarası dahil, tüm bilgilerinin siber saldırı sonucu çalındığını duyurdu.

2 milyon Vodafone müşterisinin bilgisi çalındı!

Vodafone'dan bugün yapılan saldırıya karşı açıklamalar geldi. Yapılan açıklamada şirketin içinden yardım alınmadan bu saldırının gerçekleşmesinin imkansız olduğu bildirildi.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde yazılı bir açıklama yapan Vodafone Almanya, 2 milyon müşterisinin adres, doğum tarihi, cinsiyet ve banka hesap numaralarını içeren bilgilerin siber saldırı sonucu çalındığını belirtti. Açıklamada, "Bu saldırı ancak şirketin IT altyapısını iyi bilen, içeriden bir kişinin yardımı ile mümkün olabilir" denildi.

1378975494_voda2592964b.jpg

Açıklamada, Vodafone'un bu olaydan dolayı çok üzüntülü olduğu ve kullanıcılarından özür dilediği belirtildi. Vodafone Almanya, saldırıyı henüz kimsenin üstlenmediğini ve kimin yaptığı konusunda pek fikirlerinin olmadığını dile getirdi.

Alman polisinin ise, bir an önce çalışmalara başladığı ve bu çalışmalar doğrultusunda, bir şüpheliyi tespit edip, evinde aramalara başladığını açıkladı. 

Yorumlar
Yani var ya kimseye güven yok verizon,sprint niye Avrupa ve asyada yok acaba
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.