2012'nin Unutulmaz 10 oyun eklentisi - Page 1

9. Left 4 Dead 2: The Passing

Multiplayer deniliği zamana herkesin aklına gelen yapımlardan bir tanesi olan L4D2, kendisine harcanan belirli bir sürenin ardından sıkıcı hale gelen bir yapıya sahipti. Oyuna gelen "The Passing" isimli DLC ise oyunun ömrüne ömür katmaya yetti. Birbirinden farklı haritaların haricinde daha önce görmediğimiz "Mutation mode" ile karşımıza çıkan yapım, aynı zamanda farklı karakterlerle de tanışmamıza olanak tanımıştı. Harika senaryo yazımı ile de dikkatleri üzerine toplayan DLC, her ne kadar "campaing" kısmında orijinal oyuna büyük benzerlik gösteriyor olsa da üretilmiş en önemli DLC paketlerinden bir tanesi olarak anılacaktır.

2012'nin Unutulmaz 10 oyun eklentisi - Page 2

8.Battlefiled: Bad Company 2 Vietnam

Battlefiled denildiği zaman akan sular durur birçok oyun sever için. Bad Comany 2'nin ise ayrı bir yeri vardır gönüllerimizde. Konu FPS olduğu zamansa genelde harita paketleri ile karşılaşırız. Nitekim Halo ve Call of Duty gibi yapımların ürettiği harita paketleri birçokları tarafından yetersiz ve pahalı olarak görülmüştü. Tüm bu eksilerden yola çıkarak mükemmelin peşinde koşan B: BC2, Vietnam DLC'si ile başta Amerikalıların çok önem verdiği bir dönemi sanal ortama taşıdığı gibi, aynı zamanda da oyuna eklediği en ince detayına kadar hesaplanıp tasarlanmış haritaları, yeni silahları ve o farklı Vietnam atmosferi ile tüm FPS oyuncularından da tam not almış bir DLC. Çıktığı günden bu yana neredeyse tüm B: BC2 kullanıcıları tarafından indirilen Vietnam, multiplayer ortamlarının olmazsa olmazı konumunda.

2012'nin Unutulmaz 10 oyun eklentisi - Page 3

7. BioShock 2: Minerva's Den

BioShock serisi iki oyunuyla da oyun severleri amansız yakalamış, bir anda bizleri sular altındaki post apokaliptik bir dünyada gezintiye çıkarmıştı. Yine de serinin ilk oyununda yaşanılan heyecan, ikinci oyunda pek o kadar gün yüzüne çıkmadı. İkinci oyunun yeterince etkileyici olmadığını anlayan yapımcılar ise, gerçekten etkileyici ve daha da önemlisi uzun senaryo akışına sahip, "Minerva's Den" isimli eklenti ile BioShock 2'ye can verdiler. Özellikle ilk oyundan sonra eksik kalan atmosfer ve içerisine bulunduğumuz dünya, bu DLC ile yeniden karşımıza çıkmış oldu. Görsellerin ve pek tabii tasarımların da apayrı güzellikte olduğunu rahatça söyleyebileceğimiz yapım, bir DLC'den çok daha öte...

2012'nin Unutulmaz 10 oyun eklentisi - Page 4

6. L.A. Noire The Naked City

İlk gördüğümüzde çok anlam veremediğimiz, "Teknoloji ne kadar da gelişti." gibi garip tepkiler verdiğimiz, oyunun başına geçtiğimizdeyse sanki içerisindeymiş gibi hareket ettiğimiz bir yapımdı L.A. Noire. "Naked City" isimli eklenti paketi sayesindeyse oyuna fazladan eklenen "Vice case"ler hem şaşırtıcı, hem de oyunun orijinalinde bulunanlardan kat be kat daha kalitelilerdi. "Badge Pursuit Challenge" ve sahip olunabilinen yeni eşyalar sayesinde oyuna büyük bir zenginlik katan DLC, açık ara üretilmiş en iyi DLC paketlerinden bir tanesi olarak adını altın harflerle yazdırmış durumda. Eğer L.A. Noire sahibiyseniz, bu paketi kesinlikle edinmenizde fayda var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.