2014 Lamborghini tanıtımı - Page 1

Aventador Roadster'de sert tavan kullanılarak önceki model Murcielago'nun başlıca kusurları giderilmiş. Selefi kumaş tavanı ile en fazla 160 km/s hıza ulaşabiliyordu. Ayrıca kumaş tavanın çıkarılması ve depolanması da zordu.
Coupe gibi Aventador Roadster da silindir kapama teknolojisi ve durdurma-çalıştırma özelliği içeren atmosferik emişli 6,5 litrelik bir V12 kullanıyor. Bu motor yedi vitesli otomatik bir şanzımana bağlı.

2014 Lamborghini tanıtımı - Page 2

Lamborghini yeni Roadster'in tavanı açıkken 350 km/s azami hıza ulaşabildiğini ve sadece 3 saniyede 0'dan 100 km/s'ye çıkabildiğini duyurdu.
Lamborghini tavanın kolayca kullanıldığını, hafif olduğunu ve basit bir şekilde yerine takıldığını ve ön tarafta depolanmasının son derece kolay olduğunu söylüyor.
Yeni modele iki farklı yardımcı aerodinamik özellik eklenmiş. Elektrikli arka pencere otomobilin üzerindeki hava akışını ve tavan yerindeyken yolcuların duyabildiği motor gürültüsünü kontrol ediyor.

2014 Lamborghini tanıtımı - Page 3

Ön camın üstünde bulunan çıkarılabilir rüzgâr saptırıcısı da tavan açıkken kabinin, şirketin ifadesi ile neredeyse tam bir sessizlik içinde olmasını sağlıyor.
Yeni tavanla beraber Aventador Roadster'un tasarımında da bazı değişiklikler yapılmış. Tavan çıkarıldığında otomobilin daha kuvvetli olmasını sağlamak amacıyla arka sütunlar yeniden tasarlanmış. Bu sütunlar aynı zamanda devrilmeye karşı koruma sağlıyor ve motorun havalandırmasını iyileştiriyor.

2014 Lamborghini tanıtımı - Page 4

Lamborghini Aventador Roadster'i coupe'den daha öne çıkarmak için gövdesinde iki farklı renkte boya kullanmış; sütunlarda, çatıda ve arka pencere alanında parlak siyah tercih edilmiş.
Otomobilde önde 20 inçlik, arkada 21 inçlik hafif alaşım jantlar bulunuyor. Sadece Roadster varyantına özgü olan bu jantlar süper sporun boş ağırlığını 10 kilogram azaltıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.