2014'te en çok neleri konuştuk! - Page 1

Yılın skandalı: 2014’te dizi sektöründe adeta açık büfede aç kaldık. Çünkü aşktan sit-com’a, aile hikâyesinden dönem dizisine 75 dizi yayından kaldırıldı. Üstelik bu defa Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Timuçin Esen, Burak Özçivit, Gülse Birsel gibi starlar sezon ortasında işsiz kaldı. Onlar birkaç sezon seyirciyi peşinden sürükleyecek isimlerdi.

2014'te en çok neleri konuştuk! - Page 2

Ama bu yıl başrol senaryoydu. Değişen denek yapısı, hikâyelerin açılmaması ve gerçeklik duygusundan uzaklaşılması ekranda kısa sürede yayından kaldırılan dizilerin sahnelenmesine neden oldu. Yaşanan rekabette büyük kıyım yaşandı. Ama en büyük zararı sektör gördü. 75 dizinin vedası 2014’ün en büyük skandalıydı.

2014'te en çok neleri konuştuk! - Page 3

Yılın kıyımı: Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın şehzade Mustafa ve Beyazıd için çıkardığı ölüm fermanı 2014’e yılın kıyımı olarak geçti. Süleyman önce Mustafa’dan vazgeçti. Mustafa’nın boğulduğu sahne sadece reytinglerde değil, izleyicinin en çok ağladığı sahne olarak da rekora imza attı. Mustafa’nın katli Bursa’daki türbesine ziyareti artırdı. Şehzade Beyazıd’ın ölümüyle de Kanuni Sultan Süleyman hem en zalim baba, hem de yılın kıyımı olarak 2014’e damgasını vurdu.

2014'te en çok neleri konuştuk! - Page 4

Yılın babası: Süper Baba’dan sonra gönlümüzü fetheden ikinci bir baba olmamıştı. Ta ki yılın son ayında Paramparça gelene kadar... Erkan Petekkaya’ nın canlandırdığı Cihan karakteri kızlarıyla o kadar gerçek bir duygu yaşadı ki, insana “Cihan gibi baban olsun, milyonlarca borcun olsun” dedirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.