2014’ün sosyal medya meslekleri - Page 1

Arama Motoru Geliştirme Uzmanı

Kısa adı SEO olan arama geliştirme uzmanları, sitelerin kendilerini geliştirme, daha fazla kişiye ulaşmaları için artık vazgeçilmezlerden biri oldu. Farklı pazarlama teknikleri geliştiren, web sitelerini analiz eden ve yeni kaliteli içerik üreten SEO’lardan biri olmak için HTML, CSS, blog bilmeniz; sosyal medyaya hakim olmanız gerekiyor.

2014’ün sosyal medya meslekleri - Page 2

Sosyal Medya Stratejisti

Markalar için sosyal medya hesapları hazırlayan, onların profillerini oluşturan stratejistler iş ve müşteri arasında interaktif ilişki kuruyorlar. Yani onları hedef aldığı kitle takipçiler oluyor. Eğer sosyal medya sektöründe 2 yıl geçirdiyseniz bu iş için şansınız var demektir.

2014’ün sosyal medya meslekleri - Page 3

Online Topluluk Yöneticisi

Marka ve sosyal ağlar, mesajlar, email gruplarıyla oluşan online topluluk arasındaki bağlantıyı sağlayan bu meslek benzer zevklere sahip kişileri online pazarlamayla bir araya getiriyor. Hedefleri online kitleyi markayı yükseltmek için ve web trafiğini artırmak olan online topluluk yöneticilerinin sosyal medya pazarlama stratejilerinde de büyük rolü oluyor. Yeni online teknolojileri ve sosyal medya araçlarını çok iyi olarak kullanmanızı gerektiren bu meslek için photoshop, video editleme yeteneğiniz varsa şansınız daha da yüksek demek.

2014’ün sosyal medya meslekleri - Page 4

Sosyal Medya Pazarlama Yöneticisi

Sosyal medyadaki pazarlama stratejilerini belirleyen ve yürüten bu mesleğin hedefi markayı sosyal medyada geliştirmek. Her bir sosyal site için en iyi pazarlama taktiklerini bulan yöneticiler içerikleri de ona göre belirliyorlar. Her bir sayfada paylaşılanları da en iyi etkiyi verecek şekilde belirliyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.