Güncel

2014'ün trend olan konularında neleri konuştuk?

2014'ün trend olan konuları bugün Google'da Doodle oldu. 2014'ün trend olan konularına bakıldığında en çok seçim sonuçlarına odaklanmışız. Onlardan ayrı olarak trend konuları kategori kategori ayıran Google sonuçlarında ilginç konular var.

2014'ün trend olan konularında neleri konuştuk?

2014'ün trend olan konularını sıralayan Google bugüne özel bir Doodle yayınladı. 2014'ün trend olan konularını kategori kategori yayınlayan ve kategorisine göre 2014'ün trend olan konularını ilk 10 şeklinde sırayan Google'da ilginç sonuçlar yer alıyor.

2014'ün trend olan konuları Google tarafından Doodle oldu. Google unutmadığı 31 Aralık Doodle yeni yılı hazırlığı yaptı. İşte 31 aralık Google unutmadı trend aramaları

Arama motoru Google, 2014 yılında en çok konuşulan konuları özel bir Doodle hazırlayarak yayınladı.

2014 yılını tüm dünyadaki aranma trendlerini görmek için ise bu linke tıklayın!

1419981147_2014-trend-konulari.jpg

Doodle'a tıkladığında açılan sayfada 2014'ün trend olan ilk 5 konusu şöyle;

1- Seçim Sonuçları
2- Dünya Kupası
3- Soma
4- Flappy Bird
5- Kobani

Dizi

1Kiraz Mevsimi
2Güneşi Beklerken
3Kaçak Gelinler
4Kardeş Payı
5Medcezir
6Ulan İstanbul
7Güllerin Savaşı
8Küçük Ağa
9Kara Para Aşk
10Reaksiyon

Film

1Recep İvedik 4
2Düğün Dernek
3Eyvah eyvah 3
4Nymphomaniac
5Hükümet Kadın 2
6İncir Reçeli 2
7Interstellar
8Mandıra Filozofu
9Çılgın Dersane 3
10Unutursam Fısılda

Kişiler
1Nejat İşler
2Berkin Elvan
3Ekmeleddin İhsanoğlu
4İrem Derici
5Kenan Işık
6Nur Bozar
7Robin Williams
8Mehmet Pişkin
9Murat Göğebakan
10Deniz Seki

Nasıl Yapılır?
1Baklava Nasıl Yapılır?
2Squat Nasıl Yapılır?
3Ombre Nasıl Yapılır?
4Makaron Nasıl Yapılır?
5Kürdan Nasıl Yapılır?
6Vals Nasıl Yapılır?
7Kolye Nasıl Yapılır?
8Patchwork Nasıl Yapılır?
9Lolaz Nasıl Yapılır?
10Mıhlama Nasıl Yapılır?

Televizyon Programları
1Arkadaşım Hoşgeldin
2Bu Tarz Benim
3Survivor 2014
4Canım Kardeşim
5Güldür Güldür
6Niloya
7X Factor
8Ütopya
9O Ses Çocuklar
10Peppe

Yemek Tarifi
1Mercimek Köftesi
2Çıtırbörek
3Yalancı Baklava
4Helva
5Cordon Bleu
6Osmanlı Şerbeti
7Saç Kavurma
8Firilk Pilavı
9Pırasa Yemeği
10Ağlayan Pasta

Yükselen Aramalar
1Seçim Sonuçları
2Dünya Kupası 2014
3Soma
4Flappy Bird
5Kobani
6İşid
7Als Hastalığı
8Selfie
9Torba Yasa
10Gazze

Şarkı
1Kalbimin Tek Sahibine- İrem Derici
2Vaziyetler- Sıla
3Yeniden- Yalın
4Naber- Hande Yener
5Koltuk- Demet Akalın
6Kanatlarım Var Ruhumda- Nil Karaibrahimgil
7Nerdesin Aşkım- Hadise
8Ayy- Oğuzhan Koç
9Hop De- Tarkan
10Saki- Sıla

Google Doodle nedir? 
 
Doodle'lar 1999 yılından bu yana Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından Google ana sayfasını renklendirmek ve ilgi çekmek için kullanılmaktadır. Doodle'larda tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere yer verilmektedir.
 
Google Türkiye kullanıcıları ise Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kabotaj Bayramı gibi bazı özel günlerde Doodle tasarımlarıyla karşılaşmıştır. Google kullanıcıları, Doodle'ların üstüne tıklayarak, ilgili konuya dair daha ayrıntılı bilgiye de erişebilirler
 
Ayrıca Google, Doodle uygulamaları için farklı zamanlarda yarışmalar da düzenlemektedir. Örneğin 2011 Mayıs ayında Amerika'da ilk ve orta dereceli okullar arasında düzenlenen yarışmada kazanan öğrenciye üniversite bursu, kazanan okula teknoloji laboratuarı gibi ödüller verilmiştir. Bu Doodle yarışmasında jüri üyeliğini ise Whoopi Goldberg (Amerikan Komedyen Aktrist), Jim Davis (Garfield 'ın çizeri), Evan Lysacek (Buz Pateni Dünya Şampiyonasında Altın Madalyalı Sporcu), Michael Phelps (Yüzme Dünya Şampiyonasında Altın Madalyalı Sporcu), Nicole Stott (NASA 'da Astronot) ve daha bir çok ünlü şahsiyet yapmıştır. (Ayrıntılı bilgi için www.google.com/doodle4google/)
 
Şimdiye kadar yayınlanmış tüm Doodle'ları görmek içinse www.google.com/logos/index.html adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Doodle 4 Google: Türkiye'nin Harikaları finalistleri; 
 

Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfamızda Doodle adını verdiğimiz özel logoları kullanmaktayız. Google Türkiye olarak Türkiye'deki, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri, kendi 'Doodle' tasarımlarını sergileyecekleri M.E.B destekli Google Doodle yarışmasına katılmaya davet ediyoruz.

Bu yılın teması "Türkiye'nin Harikaları". Ülkemizin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle'larınızı bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Tasarlayacağınız logoda, gizemli gezegen olarak da anılan Kapadokya'daki Peribacaları, bilim ve kültür merkezi Hasankeyf, akustiği hala bir sır olan Aspendos Antik Tiyatrosu ya da Mimar Sinan'ın 7 senede tamamladığı Süleymaniye Camisi gibi Türkiye’nin Harikalarını yansıtabilirsiniz.

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.