Güncel

2015 Huawei için gerçek bir başarı yılı oldu

Huawei 2015 yılında özellikle mobil dünyasında gösterdiği başarıyla dikkat çekti.

2015 Huawei için gerçek bir başarı yılı oldu

Yılın son çeyreğine Mate S ve Mate 8 gibi tasarım ve teknik özellikleri itibariyle yıla damga vuran iki akıllı telefon duyurusu gerçekleştiren Huawei, geride bıraktığımız yılda özellikle mobil dünyasında altın çağını yaşadı diyebiliriz.

Bir taraftan uygun fiyatlı akıllı telefon çözümleriyle Çinli irili ufaklı birçok firmayla sıkı bir rekabete girişen Huawei, diğer taraftan Mate ve P serisi modellerle üst seviyede Samsung ve Apple gibi firmalarla rekabet etti. Huawei netice olarak mobil dünyasında başarılarla dolu bir yılı geride bıraktı.

1451639719_1448562759huawei-mate-8-teknolojioku-2.jpg

Şirket ilk olarak 2015’in üçüncü çeyreğinde Xiaomi’yi geride bırakarak Çin’in bir numaralı akıllı telefon üreticisi oldu. Özellikle satış rekorları kıran Honor serisi telefonlar Huawei’in bu başarıyı elde etmesine önemli bir katkı sundu.

Global pazara geldiğimizde Huawei 2015’yılının tümünde 100 milyonu aşkın akıllı telefon satmayı başardı. Bu aynı zamanda Çinli bir şirketin bir yıl içerisinde ilk defa 100 milyon satış barajını aşması anlamına geliyordu.

Huawei’in ayrıca 2015 yılında cirosunu %35 artırması yıl boyunca elde edilen başarının önemli halkalarından biri oldu.

2016 yılında ise başarının sürmesi bekleniyor. Şirket kısa süre içerisinde Honor 5X ve


 modeliyle Amerika’ya çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.