2015 yılında hala bir açıklama bekleyen 13 gizemli olay - Page 1

3. Adnan'a ne oldu?
1999'da 'işlenen' bir cinayet, yıllar sonra bir dizi sayesinde tekrar gündeme taşındı. Adnan Syed adlı bir genç, bundan 16 yıl önce lisedeyken sevgilisi Hae Min Lee'yi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı. Ancak yıllar sonra konunun işlendiği 'Serial' adlı diziden yola çıkarak bazı durumlar tekrar gündeme geldi. Adnan'ın bu cinayeti işlediğine dair bir görgü tanığı yok ve dizi sayesinde zamanında tutulan birçok tutanağın dayanağı olmadığı ortaya çıktı. Peki Lee'yi kim öldürdü? Adnan'ın akıbeti ise jüri tarafından belli olacak.

2015 yılında hala bir açıklama bekleyen 13 gizemli olay - Page 2

4. Sibirya'daki devasa çukurlar
Sibirya'nın Yamal yarımadasında bu yılın temmuz ayında devasa büyüklükte çukurlar keşfedildi. Anlamı 'dünyanın sonu' olan bu yarımadada böyle bir durumla karşılaşılması ise son derece manidardı. Açıklanamayan patlamalar dolayısıyla oluştuğu tahmin edilen çukurlar için henüz kesin bir açıklama bulunmamakta.

2015 yılında hala bir açıklama bekleyen 13 gizemli olay - Page 3

5. Yıllar sonra ortaya çıkan enteresan hazine
Takvimler mart ayını gösterirken, Kaliforniya'da bir çift bir yüzyıldan fazla süredir gömülü olduğu tahmin edilen ve bugünün değeriyle 10 milyon dolar olan 1.400 altını buldu. Peki altınlar nereden gelmişti? Rivayete göre 1901 yılında San Francisco'da 30.000 altın çalınıp, kayıplara karışmıştı. Bu altınlar da, çalınan altınlarla benzerlik göstermesinden dolayı gizli servisin dikkatini çekti ve olay tekrar incelenmeye başlandı.

2015 yılında hala bir açıklama bekleyen 13 gizemli olay - Page 4

6. Onlarca ünlünün hesaplarını hackleyerek fotoğraflarını sızdıran internet korsanı kim?
Ağustos ayında '4chan' adlı bir siteden, ünlülere ait yüzlerce fotoğraf iCloud hesaplarından çalınarak, kamuoyuna paylaşıldı. Büyük bir infial yaratan bu magazin olayı Apple tarafından doğrulandı ve FBI tarafından soruşturulmasına rağmen henüz yapan kişi ya da kişiler yakalanamadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.