Güncel

2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!

2019’un ilk yarısına ait akıllı telefon satış rakamları açıklandı. iPhone XR modelinin önde olduğu listeye gelin birlikte göz atalım.


2019 yılı içerisinde akıllı telefon pazarına onlarca yeni model eşlik etti. Bazı modeller çok yüksek satış rakamlarına ulaşırken bazıları ise tutulmadı. IHS Markit'in araştırmasına göre 2019 yılının en çok satan akıllı telefon modellerini gelin birlikte inceleyelim.

2019’un ilk yarısında en çok satan akıllı telefonlar açıklandı!

Birçoğumuzun hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıl Apple için hayal kırıklığı olmuştu. Bu da yetmezmiş gibi ABD ve Çin arasında yapılan ticaret savaşları başlamış ve bu durumun Apple için daha da kötü bir hal alacağına dair söylentilerin dolaşmaya başlamasına neden olmuştu.

Ancak IHS Markit’in düzenlediği araştırmaya göre durum hiç de söylendiği gibi değil, hatta aksine iPhone XR yılın ilk iki çeyreğinde de en çok satılan akıllı telefon olma başarısına imza atmış. Bu da yetmezmiş gibi  telefon satışlardaki en yakın rakibinin satış rakamlarını neredeyse ikiye katlamayı başarmış.

Açıklamaya göre iPhone XR, 2019’un ilk yarısında 26,9 milyon adet sevk edilmiş. Sevk rakamlarının satış rakamları ile aynı olmamak ile birlikte, sevk rakamlarının satış rakamları ile genelde birbirine yakın olduğunu ayrıca belirtelim. İkinci sırada ise 13,4 milyon ile Samsung Galaxy A10, üçüncü sırada ise 12 milyon ile Samsung Galaxy A50 yer alıyor.

Diğer modellerin de bulunduğu tam sıralı listeye aşağıda göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Drose
Haber için teşekkürler
Cevapla
Sezai
Aşağı derken alt katamı nereye göz atacaz. Sırf Iphon reklamı için bu kadar dalavereye ne gerekvar. Kaç para aldınız Iphondan?
Cevapla
İsmet
Listede Huawei yok.Haber pek inandırıcı gelmedi.Türkiyede piyasayı Huawei Xiaomi Samsung götürüyor.İphone artık gerilemeye başladı.Çünkü milletin 10.000 tl ve üzeri alım gücü kalmadı Bu telefon fiyatları nereye doğru gidiyor Akıl alıcal gibi değil.
Cevapla
Drose
Haber için teşekkürler
Cevapla
yusuf bulut
yalannınızı yiğim emi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.