Fotoğraf makinenizi boynunuza bir kayışla taşımak zorunda kaldığınız günleri hatırlıyor musunuz? 100 yıl önce gibi görünüyor, değil mi?


Yakın zamanda yeni bir telefon aldıysanız, cihazınızın kamerası oldukça iyi olabilir, ancak en iyi kameralı telefonları araştıran biri için bulmak zor olabilir. Zira günümüzde akıllı telefon üreticileri en iyi kameralı telefonlar konusun adeta birbirileri ile yarışıyor ve özellikle de bugünlerde halihazırda satışa sunulan telefonların sayısı akıllara durgunluk veriyor. Artık birçok amiral gemisi telefon modelinde en az 50 Megapiksel kamera lensi yer alıyor. Öyle ki 108 MP çözünürlüğe sahip kamerası ile adeta teleskop özelliği taşıyan modeller de mevcut!

Ancak işleri kolaylaştırmayı seviyoruz ve bu içeriğimizde 2022'deki en iyi kameralı telefonları sizler için listeliyoruz. Sözü hiç uzatmadan sizleri o telefon modelleri ile başbaşa bırakalım. Ayrıca en iyi kameralı telefonlar listemizi, DxOmark'ın test sonuçlarına göre belirlediğimizi belirtelim.


İşte 2022 Nisan ayının en iyi kameralı telefonları!

10- Asus Smartphone for Snapdragon Insiders


DxOMark Puanı: 135


Arka Kamera: 64 Megapiksel ana, 12 Megapiksel makro fotoğraflar çekebilen geniş açılı lens, OIS ve 3x optik zoom özellikli 8 Megapiksel telefoto olmak üzere toplam üçlü kamera kurulumu bulunuyor.


Ön Kamera: 24 Megapiksel

9- Vivo X70 Pro+


DxOMark Puanı: 135


Arka Kamera: 50+48+12+8 Megapiksel (tümü OIS destekli)


Ön Kamera:32 Megapiksel

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.