2022 Toyota Corolla Cross resmen çıkış yaptı! İşte tasarımı ve özellikleri! - Page 1

Yeni Toyota Corolla Cross'un Avrupa'da satışa çıkacağı ve İngiltere teslimatlarının önümüzdeki sonbaharda başlayacağı doğrulandı. Önümüzdeki yıldan itibaren İngiltere'de satışa çıkarak, C-HR ve RAV4 arasında yer alacak olan model, aktif ailelere yönelik orta boy bir SUV olarak yerini alacak.


Hibrit sistem ile daha güçlü ve daha hafif lityum iyon pillere sahip olarak Avrupa'da satışa sunulacak olan model, geçen yıl piyasaya sürülen ABD pazarı versiyonuyla neredeyse aynı, ancak bugün tanıtılan otomobil, benzersiz bir far ve arka lamba grubu tasarımı, çift yamuk ön ızgara ve farklılaşma aracı olarak geniş kanatlara sahip.


Önden çekişli formda, toplam 196 beygir güç yakalayan ve 8.1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşan model, dört silindirli, 2.0 litre benzinli ve elektrikli motor kullanıyor.


Aracın bir de dört tekerlekten çekişli versiyonu bulunuyor. Bu modelin arka aksında ise ek bir elektrik motor takviyesi yer alıyor. Bu sayede 43 beygir gücüne kadar bir artış yakalayabilmeniz mümkün. Ancak ancak Toyota henüz performans rakamlarını resmi olarak doğrulamış değil.


Geliştirilmiş verimlilik, azaltılmış sürtünme, geliştirilmiş yağlama ve yükseltilmiş bir motor ile elde edilir. En yeni lityum iyon pilleri kullanan pil takımı ise eskisinden daha güçlü ve %40 daha hafif. Toyota, sürülebilirliğine atıfta bulunarak , sistemin hızlanma altında daha doğrusal ve kontrol edilebilir olduğunu, araç hızının ise "daha sezgisel ve doğal bir sürüş deneyimi sağlamak" için motor devirleriyle daha iyi eşleştiğini iddia ediyor.


Model, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısına sahip yeni 12,3 inç dijital kokpit ve 10,5 inç dokunmatik ekran bilgi-eğlence sistemi dahil olmak üzere Avrupa'ya özgü bir gösterge paneli düzenine sahip.


Aynı zamanda, düşük hızlarda hızlanmayı yavaşlatan bir çarpışma öncesi sistemi ve giriş trafik yardımı gibi bir dizi sürücü yardım sistemi sunan üreticinin en yeni Toyota Safety Sense paketine de sahip. Kablosuz güncellemeler, mevcut işlevleri güncel tutacak ve otomobilin ömrü boyunca yenilerini ekleyecektir.


2022 Toyota Corolla Cross'un Avrupa'daki Toyota bayilerine ne zaman geleceği henüz resmi olarak açıklanmış değil. Bununla birlikte, otomobil üreticisi fiyatlandırma konusunda henüz resmi bir bilgi paylaşmış da değil.


Dilerseniz şimdi de 2022 Toyota Corolla Cross'un tasarımını yansıtan görsellere göz atalım.

2022 Toyota Corolla Cross resmen çıkış yaptı! İşte tasarımı ve özellikleri! - Page 2

Yeni Toyota Corolla Cross'un Avrupa'da satışa çıkacağı ve İngiltere teslimatlarının önümüzdeki sonbaharda başlayacağı doğrulandı.

2022 Toyota Corolla Cross resmen çıkış yaptı! İşte tasarımı ve özellikleri! - Page 3

Önümüzdeki yıldan itibaren İngiltere'de satışa çıkarak, C-HR ve RAV4 arasında yer alacak olan model, aktif ailelere yönelik orta boy bir SUV olarak yerini alacak.

2022 Toyota Corolla Cross resmen çıkış yaptı! İşte tasarımı ve özellikleri! - Page 4

 Hibrit sistem ile daha güçlü ve daha hafif lityum iyon pillere sahip olarak Avrupa'da satışa sunulacak olan model, geçen yıl piyasaya sürülen ABD pazarı versiyonuyla neredeyse aynı, ancak bugün tanıtılan otomobil, benzersiz bir far ve arka lamba grubu tasarımı, çift yamuk ön ızgara ve farklılaşma aracı olarak geniş kanatlara sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.