7- Artirilmis gerçeklik
3D teknolojisinin hizla yayildigi ve gelisimini sürdürdügü bu dönemlerde dahi emareleri beliren bir teknoloji bu. Müdahale edilebilen ekran grafikleri sayesinde filmler dilenen yerde ve mekânda, karakterlerin yerlerini elle degistirilerek izlenebilecek.

2- Bilinç paylasimi
Yakin gelecekte, kafatasinda deri altina yerlestirilecek linkler sayesinde insanlar birbirleriyle düsünce ve fikirlerini konusmadan paylasabilecek. Hatta bu paylasimi bilgisayarlariyla da gerçeklestirebilecekler. Beyin dalgalarinin dogrudan disariya enformasyon gönderilmesiyle birlikte akli kullanma kapasitesi de ciddi oranda artacak.

4- Organ paylasimiyla ölümsüzlük
Beyinsel aktivitelerimizi, düsünce yapimizi, her konuda fikir ve görüslerimizi, özetle bizi biz yapan tüm verileri hayatimiz boyunca depolayabilecegimiz bir tasinabilir link gelistirilecek.Öldükten sonra tüm veriler önceden satin alinacak androide aktarilabilecek. Androide yüklemek istemeyenler, yakin bir arkadaslarina devrederek ‘beyinlerini’ o kisininin nezdinde yasatmaya devam edebilecekler.

6- Video dövmeler
Çok yakin bir gelecekte zar inceliginde plastiklerin içerisine yerlestirilmis hareketli görüntülerden olusan sembollerle dövmelerde devrim yaratilacak. Kisi, bu geçici dövmeleri diledigi zaman bir baska video görüntüsüyle degistirebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.