21 büyüleyici fotoğrafta 21 ilginç bilgi - Page 1

2- Skolyoz bozukluğu öncesi ve sonrası

Skolyoz Nedir?

Skolyoz, omurganın göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Normal ve sağlıklı omurgada omurlar arkadan bakıldığında yukardan aşağıya yani boyun, sırt ve bel bölgelerinde düz bir hat şeklinde uzanır. Skolyozda ise omurlar sağa veya sola doğru yer değiştirir ve aynı zamanda kendi eksenleri etrafında skolyoz omurgadöner.

Omurgaya arkadan bakıldığında eğrilik düz durulduğunda bile fark edilebildiği gibi bazen bu denli net değildir ve ancak öne eğilme durumunda, kontroller ve röntgen filmlerinde anlaşılabilir.

21 büyüleyici fotoğrafta 21 ilginç bilgi - Page 2

3- Akito Kawagoe’ye ait bu saat 1945 yılında saat 8:15’te durmuş. Çünkü o an Hiroşima’ya atom bombasının düştüğü andır.

21 büyüleyici fotoğrafta 21 ilginç bilgi - Page 3

4- George Washington'un dişleri

George Washington’ ın Amerika Birleşik Devleri’ nin ilk başkanı olduğunu hemen hemen herkes bilir. Peki George Washington’ın balık tutmayı sevdiğini ve kendisinin adının verildiği Washington şehrinde hiç yaşamadığını biliyor muydunuz? İşte bilinmeyen ve ilginç yönleriyle başkan Washington…

*Başkan Washinton ayrımcılığa ve adam kayırmacılığa karşıydı.

*Çocukken kızıl renkte saçları olan Washington saçlarını hep aynı yöne doğru tarardı.

*125 IQ seviyesine sahipti.

21 büyüleyici fotoğrafta 21 ilginç bilgi - Page 4

5- Ahtapotun yumurtaları

Ahtapotun yumurtasının her biri bir kapsülle muhafaza edilir. Yumurtalar salkım şeklinde bir küme meydana getirir. Her kapsülün bir ucu taşa veya başka bir zemine bağlanır. Dişi ahtapot yumurtaların üzerine kuluçkaya yatar. Açlıktan ölme pahasına yumurtalarını terk etmez. Hatta zorda kaldığında bacaklarından bir kaçını yiyebilir. Yumurtadan doğrudan doğruya ergine benzer yavrular çıkar. Bu yavrular sinir sisteminin kontrolü altında kasılarak veya gevşeyerek seri bir şekilde renklerini değiştirerek bulundukları ortama adapte olurlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.