Güncel

3 GSM operatörü depreme karşı ortak altyapı kuracak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, depremin ardından operatörlerle yapılan görüşmelerde alınan kararları açıkladı.


26 Eylül 2019 tarihinde Silivri'de yaşanan depremin ardından GSM şebekelerinin çökmesi devleti harekete geçirdi. Konuyla ilgili açıklama ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan geldi.

3 GSM operatörü depreme karşı ortak altyapı kuracak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: "Normalde 20 milyon kişi birbirini arıyor, deprem anından sonra yaklaşık 160 milyona çıkıyor. GSM operatörleri bunu bize detaylı anlattı. Tekrar yaşamamak adına şu kararları aldık. 3 operatörün şu anki kapasitesi 118 milyon, bunun 6 ay içinde 175 milyona çıkarılması, paylaşımını yaptık. 3 GSM operatorü, depreme karşı ortak hat kuracak. Yıkılabilecek binalardaki baz istasyonları kaldırılacak."

Depremde GSM şebekeleri neden çöker?

Aynı anda milyonlarca kişinin birbirini aramasıyla birlikte GSM şebekeleri çöküyor. Bunun önüne geçmek teknik olarak mümkün olmasa da alınacak bazı önlemlerle bu konuda bazı iyileştirmeler yapılabilir. İşte bu konudaki önerilerimizi paylaştığımız videomuz: 

Yorumlar
gecelerin efendisi..
GSM Operatörleri tek bildiği şey ..müşteriyi kaz gibi soymak..ne hizmeti..Silivri'de deprem 5,8 oldu tüm Türkiye'de Operatörler çöktü. adinida hizmet koymuşlar pöhh.😠😠😠 yıllarca deprem konusu vardı..şimdi,mi akillarina geliyor depreme karşı Ortak Alt yapı kurmak 😠😠 bu da yalan inanmıyoruz..😠😠 Onada bi kılıf uydururar
Cevapla
Gsm
6 ayda 175 mi az gibi geldi bana
Cevapla
KARADAYI
GÜNAYDIN OPERATÖRLER...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.