Güncel

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 4 günlük sokağa çıkma yasağı!

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı 4 gün olarak uygulanacak. İşte detaylar.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka sesleniş toplantısında, hafta sonlarında uygulanan sokağa çıkma yasağının devam edeceğini söyledi. Erdoğan 23 Nisan itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 4 gün süreyle sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı.

Yani 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlar 22 Nisan gece 23:59’dan itibaren 26 Nisan gece 23:59’a kadar sokağa çıkamayacaklar. Koronavirüs yüzünden alınan bu önlemlerin devam etmesi bekleniyor. 

Muhtemelen hafta sonları sokağa çıkma yasağı Mayıs ayında da devam edebilir. Çünkü Erdoğan sokağa çıkma yasakları sayesinde salgın hızının yavaşladığını belirtti.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde 30 büyükşehir ve Zonguldak için seyahat yasağı da 15 günlüğüne uzatılmıştı. Görünen o ki bu yasaklar en azından Ramazan sonuna kadar devam edebilir. Çünkü Erdoğan Ramazan sonunda çifte bayram müjdesi vermişti. 

Dolayısıyla Ramazan Bayramı'nda yasaklar kalkabilir. Elbette bunun için salgın hızının düşüşe geçmesi gerekiyor.

Yorumlar
Vatandaşın biri
Eski haberleri niye yayınlarsınız ki⁉️
Cevapla
10.Köy
hükümete yapılan eleştirileri mesajlari yayinlamaniz icin gerekli demokrasi ahlâkınız var sanıyordum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.