Güncel

3D Yazıcılar Mimarlık ve Yapı Sektöründe kritik kol üstlenecek

3D Yazıcıların önemi her geçen gün artıyor

3D Yazıcılar Mimarlık ve Yapı Sektöründe kritik kol üstlenecek

Otomotivden sağlığa kadar birçok farklı sektörde kritik bir rol üstlenen 3D yazıcılar, artık yapı ve mimarlık sektörlerinde de önemli gelişmelerin kapılarını aralıyor. Kaliforniyalı bir mimarlık ofisi tarafından Deprem Kolonu adı verilen proje, depreme dayanıklı kolonların 3D yazıcılarla üretilebileceğini ispatladı.

Türkiye’de 3D yazıcı sektörünü destekleyen öncü firmalardan 3Dörtgen, Türkiye’nin en önemli mimarlık organizasyonlarından ArkiMeet’14’ün gümüş sponsoru oldu. 19 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte 3D yazıcı teknolojileriyle de var olacak olan 3Dörtgen, 3D yazıcıların mimarlık ve yapı sektörüne katkılarını katılımcılarla paylaşacak. Bir deprem ülkesi olan Türkiye’nin 3D baskı teknolojilerinin mimarlık ve yapı sektörüne yapacağı etki 3Dörtgen tarafından ortaya konulacak. Ayrıca 3Dörtgen, 2014’ün Genç Mimar’ına organizasyonda Türkiye temsilcisi olduğu ve Avrupa’nın lider 3D yazıcı markası Ultimaker’ın üst segment modeli olan Ultimaker 2 hediye edecek.

1416309785_arkimeet14.jpg

Türkiye’nin ilk ve tek konsept 3D yazıcı mağazası 3Dörtgen hakkında daha fazla bilgi almak için 3dortgen.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.