Güncel

45 MP Canon EOS R5 geliyor

İddialara göre yeni aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R5, 45 MP çözünürlük ve 8K video kayıt özelliği ile geliyor.

45 MP Canon EOS R5 geliyor

Aynasız kategorisindeki ürün çeşitlerini artırmayı hedefleyen ve son iki yıldır full frame adı verilen tam boyutlu (24x36 mm) EOS R ve EOS RP modellerini üreten Canon, yeni modeller üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ortaya atılan iddialara göre marka EOS R5 isimli yeni bir modeli geliştiriyor.

45 MP Canon EOS R5 geliyor

Canon Rumors sitesinin haberine göre Canon EOS R5, full frame bir aynasız model olacak. Saniyede 20 kare fotoğraf çekebilecek olan yeni fotoğraf makinesi, 45 MP çözünürlük sunacak bir CMOS sensöre sahip olacak. Saniyede 30 kareye kadar 8K video kayıt yapabilecek fotoğraf makinesi 4K 120 fps, 4K 60 fps video kayıt özelliği de sunacak. Fotoğraf makinesinde mekanik olarak saniyede 12 kare seri çekim hızı olacak. Bu hız elektronik shutter ile 20 kareye çıkacak. 

Öte yandan yeni makinede bulunacağı iddia edilen bir diğer özellik ise IBIS yani gövdeye entegre titreşim engelleme özelliğinin bulanacağı yönünde. Canon EOS R5'in markanın DSLR modeli 5D Mark IV ile aynı bataryayı kullanacağı da iddia ediliyor. Yine Canon Rumors'un haberinde yer alan iddiaya göre yeni model Temmuz ayında piyasaya sürülecek.

Canon full frame aynasız modeller geliştiriyor

Tüm bu iddialara ek olarak Canon'un yeni full frame aynasız modeller üzerinde çalıştığını belirtelim. Marka uzun yıllardır APS-C adı verilen krop sensörlü aynasız modeller üretiyordu. Son iki yıldır full frame modellere de ağırlık veren markanın bu yıl içinde birden fazla aynasız model piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.