Güncel

4K ekran Samsung akıllı telefonlara hazır olun

Samsung, UHD (4K) ekranlar üzerinde çalışıyor.

4K ekran Samsung akıllı telefonlara hazır olun

Şimdiye kadar sızdırılan bilgi ve görüntülere bakılırsa, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde yüksek özelliklere sahip çok sayıda akıllı telefon görecek gibiyiz. Bu etkinlikte yeni ürünlerini tanıtacak olan Samsung’un en çok merakla beklenen ürünü ise tabii ki de Galaxy S5.

Ancak Samsung bu etkinlikte sadece akıllı telefon tanıtmayacak. Şirketin 560ppi piksel yoğunluğunda QHD Super AMOLED mobil ekran paneli hazırladığı söyleniyordu. QHD 1440x2560 piksel ve bu piksel yoğunluğu elde etmek için bir akıllı telefon ekran paneli yaklaşık 5.2 veya 5.3 inç olmalıdır. Böylece yaklaşan Galaxy S5’in bu ekran boyutu ile geleceğini düşünürsek, şirketin diğer amiral gemilerine karşı avantaj kazanmak için bu cihazında bu panelleri kullanma ihtimali yüksek görünüyor.

1390939982_4k-hdtv-relative-sizes.png

Daha da ilginç olan ise Samsung planlarında daha da yüksek çözünürlüklü akıllı telefon panelleri olması. Şirketin çok uzak olmayan bir gelecekte UHD telefonları başlatmayı planladığı söyleniyor. UHD ekran 4K, 2160x3480 piksel çözünürlük ve 860ppi piksel yoğunluğu demek oluyor.

Ticaret, Sanayi ve Enerji Güney Kore Bakanlığı tarafından düzenlenen Teknoloji Yol Haritası Semineri Semiconductor 2014 sırasında Samsung, QHD AMOLED ekran akıllı telefon üzerinde çalıştığını doğruladı. Ama hepsi bu kadar değil! Şirket ayrıca daha etkileyici bir şey üzerinde çalıştığını da duyurdu. Bu açıklamadan sonra Galaxy S5’in QHD AMOLED ekran ile gelebileceği ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.