Güncel

500 liralık banknot ve 5 TL'lik madeni para iddiası sosyal medyada gündem oldu!

Ziraat Bankası'nın eski genel müdür yardımcısı, 500 TL'lik yeni banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıkların başladığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu!

500 liralık banknot ve 5 TL'lik madeni para iddiası sosyal medyada gündem oldu!

Eski Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu, 500 TL'lik yeni banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıkların başladığını iddia etti. Duyuru Twitter hesabı üzerinden yapıldı ve kısa sürede gündem oldu.

500 liralık banknot ve 5 TL'lik madeni para iddiası sosyal medyada gündem oldu!

Türk Lirası'nın dolar ve euro karşısındaki değer kaybı her geçen gün etkisini daha da sert hissettirirken, en büyük banknotun 500 TL olacağı yönünde bir iddia gündeme geldi. Bunun yanı sıra 5 TL'lik madeni paralar için de hazırlıklar başladığı iddia edildi.

Konu ile ilgili iddialar, Ziraat Bankası'nın eski genel müdür yardımcısı Şenol Babuşcu tarafından Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Vatandaşlar ekonomik sorunlar sebebi ile duruma olan tepkilerini esprili bir dille sosyal medyada dile getirdi. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşımları aşağıdaki paylaşımı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Piyasada şu anda 5 TL, 10 TL, 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL‘lik banknotlar bulunuyor. En büyük madeni para ise 1 TL. Ancak Ziraat Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşcu'nun iddiaları doğruysa bu durum yakın zaman sonra değişecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.